Wpis z mikrobloga

  • 6
Dzień dobry Miraski szukam pomysłu na kreatywne zabawy z dzieckiem lvl 1+. Wieczory teraz długie i powoli kończą mi się pomysły na to, co ciekawego robić z takim maluchem. A może ktoś w #krakow kojarzy jakieś interesujące zajęcia dla takich dzieciaków? Albo jakieś ciekawe miejsca które mogą zainteresować takiego małego człowieka?

#dzieci #rodzice #rodzicielstwo
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Vasterek_ Uff dobrze że nie napisałam, żebyście wypisali pierwszą rzecz, która wam przyjdzie do głowy, bo to by w złą stronę poszło!
  • Odpowiedz
@erln: Do wanienki wrzucasz fasolę jasia albo kasztany i dajesz drewnianą łyżkę i np. kartonowe rurki po papierze toaletowym. Duże magnesy najlepiej papierowe lub drewniane przyczepione na dół lodówki, tak żeby maluch sięgnął je siedząc na ziemi. Jadalne farby np. jogurt zabarwiony sokiem z buraka i pędzelek albo paćkanie rękami na dużym papierze. Jak już minął odruch wkładania wszystkiego do buzi, to możesz zrobić masę solną do miętolenia. Długie rurki
  • Odpowiedz
@erln: u nas sprawdza się:
- kopanie piłki
- lepienie 'ciasta' i 'gotowanie' za pomocą drewnianych łyżek
- dmuchanie balonów. Serio, ze wszystkich rzeczy, to nigdy by mi nie przyszło do głowy, że dziecko ma balonik i sobie go dmucha godzinami i chodzi z balonikiem do spania.
- malowanie farbkami do rąk (ewentualnie można zrobić własne farbki z mąki ziemniaczanej i wody i barwników spożywczych)
- wyścigi baloników z kaszą i ryżem i kukurydzą, czyli
  • Odpowiedz