Wpis z mikrobloga

Siema,
Irytuja mnie swieta-tradycja, nie same w siebie ale przez zachowanie ludzi w srednim wieku i starszych osob.
Moim zdaniem na groby wystarczy postawic jeden znicz, ktory stoi lata i wymieniac w nim swieczke, nic wiecej okazjonalnie jakies kwiatki i pamietac przez caly rok, nie koniecznie przychodzic ale wspominac.

I tu sie zaczyna raid na mnie, powtarzam mniej wiecej to co napisalem na gorze mojej rodzinie od lat i zawsze jestem zbywany jakimis pokreconymi logikami, sentencjami wywiezionymi ze wsi.
A potem jak wygladaja te groby i co trzeba robic:

-Masz 30-90 minut stac, mimo ze #!$%@? bo ksiadz robi droge krzyzowa czy inne rytualy.
-Kazdy kto przyjdzie, z kazdej galezi rodziny przyniesie cos od siebie. Pod koniec groby wygladaja jak z cyrku. Wielkie bukiety najrozniejszych chwastow i kazdy musi postawic po 5 zniczy.
-Trzeba obejsc kazdy grob i sie pomodlic, znaczy modli sie ten kto wierzy w starozytnego hipisa, w moim przypadku przypadku to troche przemyslenia wewnetrzne. Co nie zmienia faktu, ze mam 'modlic sie' przy grobie ludzi z ktorymi nic mnie nie laczy(czyli stac razem z innymi, choc przemyslen na temat tamych ludzi nie mam zadnych)
-Zniesc rozmowy pozbawione sensu w stylu 'masz zapalare?', 'Wpadnijcie do nas', 'tyle sie nie widzielismy, co u ciebie'- potem 'no ten tego to porozmawialismy, do kiedys'.

Dziwne zachowania moglbym tez przytoczyc do innych swiat, wigilia 12 potraw? Potem to jedzenie sie psuje i stoi przez tydzien. I jeszcze kutia, slodka papka- najgorsza potrawa nikt tego nie je wszyscy robia i jak z 4 domow to sie zniesie to pod koniec tygodnia tylko psy maja wyzerke.
Chyba w wielkanoc zawsze jako szkrab musialem biec do kosciola i zostac posmyrany kciukiem z popiolem po czole na co to? I jeszcze to chlapanie ludzi woda, nawet jakby to cos dawalo to kiedy w kosciele jest 300 ludzi co pol godziny, ile z nich dostanie chociaz kropelka tej wody?
W piatek to miesa nie jedz, przyjdz na obiad jest ryba.
etc...

Milego dnia wam zycze.

#swieta #przemyslenia #zalesie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach