Wpis z mikrobloga

@pogop: ja nie rozumiem, dlaczego jest coś takiego jak wotum nieufności dla ministra lub rządu, ale w samych wyborach demokratycznych nie ma już takiej opcji. Kandydat ma zdobyć większość głosów ważnych i tyle.
Więc np. jak na prezydenta czy burmistrza startują dwie osoby, kandydat1 60%, kandydat2 40% głosów, ale głosuje tylko 30% uprawnionych. Dlaczego w takim wypadku nie ma opcji kandydat1, kandydat2, wotum nieufności dla kandydatów. Wtedy mogły by być proporcje
aż tyle chce na Dude głosować

szok!


@Lukardio: rozumiem ludzi którzy za PO byli jeszcze nastolatkami i nie za bardzo ogarniali sceny politycznej, ale żeby na Tuska głosować? Tęskno wam do wielkich afer średnio raz w miesiącu? PiS przynajmniej nauczył się na swoich błędach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sabarolus: serio?

1. Taśmy prawdy PO

2. Afera hazardowa

3. Afera stoczniowa

4. Afera amber gold

5. Afera teleinformacyjna

6. Afera gazowa

7. Afera autostradowa

8. Afera węglowa

9. Afera OFE

10. Afera o lasy państwowe

To tylko te duże, zwykle przekręty na grube miliony, nie zegarki nowaka czy syn tuska.

Nie pamiętasz? Albo któreś z nich są nieznaczące?
@Atreyu: 1. - i co tam takiego strasznego było? Sikorski czy Sienkiewicz mówili bardzo rozsądne rzeczy, szczgólnie ten ostatni.
3. I cóż w niej takiego strasznego?
4. Co ma do tego PO jako partia? Naiwniacy wpłacili kasę na piramidę finansową i potracili.
5. ?
6. ?
7. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o co? Ze wykonawcy nie wiedzieli co podpisują?
8. ?
9. Gdybyś odrobinę wczytał się w temat zrozumiałbyś, że to
@Sabarolus: żadnych afer nie było, masz rację, to moja wyobraźnia. PO to był wzór uczciwości podczas swoich rządów, żadnych przekrętów, machlojek i podejrzanych interesów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ech a liczyłem na dyskusję na poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: polowa a nawet wiecej ciezko nazwac to w ogole afera( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedyna ktora mozna przyznac to nie afera a raczej decyzja z OFE pokazujace ze kazdy kontrakt mozna zmienic a panstwo moze se interpretowac rzeczy jak chce. Na dokladke Pis temu przyklasnal i zabral reszte kasy
@Atreyu: bo to w większości nie były jakieś wielkie afery tylko tak zostało przedstawione.
Dyskutować możemy jak najbardziej tylko dla mnie co innego jest afera i mam żal do PO za inne rzeczy:
1. Afera taśmowa - nie zostało wyjaśnione kto nagrywal. Bo to jest prawdziwy skandal. Na taśmach nie ma niczego co w większy sposób pograzaloby PO. Nowak skarży się, że boi się kontroli skarbowej u żony. Czy to jest
9. Gdybyś odrobinę wczytał się w temat zrozumiałbyś, że to było jedyne rozsądne wyjście, które zresztą sam PiS poparł. Chyba, że Twoim zdaniem mechanizm, w którym fundusze pobierały kilkuprocentowe prowizje za kupno państwowych obligacji był jak najbardziej właściwy. Jeżeli tak to nie mamy o czym rozmawiać. Pomijam fakt, że te pieniądze podobnie jak te na wirtualnym koncie w ZUSie nigdy Twoje czy moje nie były.


@Sabarolus: Należało zreformować anie zamieść problem