Wpis z mikrobloga

"Poland first to fight" to plakat, który chyba każdy z nas rozpoznaje. Dziś przechadzając się po Belo Horizonte w Brazylii zobaczyłem taką oto przeróbkę na murze lokalnego klubu piłkarskiego. Tekst po portugalsku: "Somos azuis, os do Barro Preto" znaczy "Jesteśmy niebiescy, ci z Barro Preto (dzielnica Belo Horizonte)". Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony ciekawe, że coś takiego się pojawiło, z drugiej strony jakby trochę brak szacunku dla historycznego znaczenia tego plakatu. #brazylia #drugawojnaswiatowa #polska #zagranico
niewidoczny - "Poland first to fight" to plakat, który chyba każdy z nas rozpoznaje. ...

źródło: comment_AtXzrY0hbR0SsIavO47hmZ3vF0kkaHge.jpg

Pobierz
  • 3
@niewidoczny
@Kitas5
Śmiem twierdzić że plakat z IIWŚ był nieco wcześniej niż jakiś mural w Brazylii.

Z drugiej strony popatrz co robią kibice przy okazji opraw (jakieś wrzutki historyczne, przerobione zdjęcia itp). Albo moje ulubione Habemus Campione. Taki już styl, że kibice przerabiają istniejące materiały na potrzeby "klubowe" i w większości nie ma w tym nic złego. Tutaj też nie widzę problemu - wykorzystali design, bez naruszania godności.

Jak kogoś piecze o
@niewidoczny: Wątpię żeby Brazole wiedzieli skąd jest oryginał tego plakatu :D Bardziej mnie rozwala jak przerobili "Bella Ciao" na "Só quer vrau", pieśń partyzantów na kawałek o dupach ¯\_(ツ)_/¯