Wpis z mikrobloga

Jak mnie bolą plecy (ledzwiowy) po silce to chyba coś nie tak, co nie? Jak myślicie, w czym jest problem? Ogólnie to najgorzej przy przysiadach to się uwydatnia i mam mniejszy zakres ruchu. Odpuścić siłownię i poszukać czegoś innego? Wzmocnic np. brzuch i wtedy na siłownię? Porozciagac się?
#mikrokoksy
  • 7
  • Odpowiedz
@JestemMisiem: fizjoterapeuta, wzmacnianie dwugłowego, pośladka oraz brzucha, równolegle wszystko do siłowni. A lędźwiowy może boleć i to nic złego, jeśli technika jest ok. Ale to wypadałoby zobaczyć i zdiagnozować.
  • Odpowiedz
@JestemMisiem: Miałem ten sam problem jak zacząłem robić siady i martwe, przez pierwsze parę treningów czułem tam zajebiście mocny ból taki jak opisujesz, nie mięśniowy a taki bardziej kręgosłupa który przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu. Rozwiązaniem było odpuszczenie robienia siadów i martwych (klasycznych) na 2 tygodnie. Przez 2 tygodnie jak masz dni w które robisz siady i martwe to siady wogóle odpuść i na małym ciężarze zrób martwy w wersji sumo. Ogólnie
  • Odpowiedz
@adzik1122: bardzo dziękuję za ten komentarz, wydaje mi się ze to może być źródło probl!

@Zerp: na razie spróbuję czegoś innego ale dzięki :)

@trochejanusz: biorę takie że są dla mnie wyzwaniem i daję radę 5x5 zrobić, to chyba nie jest problem

@Kasahara: dzięki! Będę próbować najpierw wzmacniać, fizjo ogarne w drugiej kolejności

@satq: ortopeda mi da leki i koniec tematu będzie, kiedyś bylam :/
  • Odpowiedz