Wpis z mikrobloga

@co_za_roznica
Cóż wyglądają w porządku. Nie korzystałem nigdy.
Niestety przy takich produktach producenci nie podają charakterystyki częstotliwościowej, więc nie mogę wiele powiedzieć o brzmieniu.
Tu musiałbyś odsłuchać na jakichś słuchawkach dousznych monitorowych/studyjnych i porównać to z tym co słyszysz, ponieważ douszne się strasznie różnią brzmieniem pomiędzy sobą. Tak jak "brainwavz" w większości mają wzmocniony bas ponad przeciętnie.
Czyli po prostu trzeba odsłuchać tych słuchawek przed zakupem.
Pozostałe parametry są w porządku, jak
@co_za_roznica: bezprzewodowe to wygoda, myślę że warto spróbować, tym abrdziej że i tak masz 2 lata gwarancji jakby coś się zepsuło. Douszne na dwa lata t powiedziałbym taki standardowy okres używania, a w bezprzewodowych tak naprawdę myślę że mniej będzie problemów szczególnie z łamiącymi się przewodami, bo mniej się nimi majta/jest po prostu krótszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@manticore: jeszcze jedna prośba, powiedz mi czy miałoby to sens: kupiłbym teraz przewodowe do 300zl a za jakiś czas wzmacniacz słuchawkowy np. FiiO E18 KUNLUN + DAC. Czy to miałoby sens czy słuchawki za 300zl podłączone do takiego wzmacniacza nic więcej by nie ugrały niż zasilane z mojego telefonu? (One Plus 6) Odpuścić sobie wzmacniacz póki nie mam słuchawek za 2k?
Oczywiście zewnętrzny DAC/wzmacniacz z pewnością wyróżnia się jakością w porównaniu do smartfonów. Natomiast warto sobie zadać pytania:
1. Czy potrzebujesz nieskazitelnej jakości (a nie wiele osób usłyszy różnice, pomiędzy przetwornikiem w dobrym tel. vs dedykowany wzmacniacz/przetwornik)
2. Czy potrzebujesz kolejnego urządzenia, które ze sobą będziesz nosił?
3. Czy nie warto dołożyć tych pieniędzy do kolejnego tel/może nowych słuchawek czy czegokolwiek innego :P

Szukaj w internecie charakterystyk częstotliwościowych, jeżeli są płaskie tak jak
manticore - Oczywiście zewnętrzny DAC/wzmacniacz z pewnością wyróżnia się jakością w ...

źródło: comment_FdVcQVJuxja7jUIDOEFy8YdYtXHW5MDd.jpg

Pobierz
FiiO E18 KUNLUN


@co_za_roznica: po szybkim przeglądaniu znalazłem specyfikację tego wzmacniacza. Porażka. Gdzie przy basach ma całe +4dB różnicy co daje wrażenie ok 250% głośniejszego dźwięku!
Jako szanujący się człowiek nie kupiłbym takiego, bo to czego szukam to płaska charakterystyka ponieważ ona najmniej ingeruje w dźwięk który słyszysz.
Rozumiem że producenci audio(szczególnie dla szarych użytkowników nie znających się) często podbijają basy, bo przecież każdy chce słyszeć "jebnięcie" no ale błagam to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@manticore: Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy, miło się czyta wypowiedź takiej osoby. W takim razie:
Widzę, że znalazłeś specyfikację mojego telefonu na tle innych w kwestii audio. Możesz powiedzieć jak wypada jako źródło dla słuchawek przewodowych na tle innych? Nie ukrywam, że ze screena ciężko mi samemu wyciągnąć wnioski.

Druga kwestia, #!$%@?ąc od wygody i ceny słuchawek. Posiadając ten telefon i chcąc uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku, myśleć o słuchawkach
@co_za_roznica:
W tańszych może i ta różnica byłaby większa, a tak to wątpię żeby ta różnica w dźwięku była słyszalna. Ponieważ głośniki/membrany/przetworniki w modelu przewodowym/bezprzewodowym mogą być takie same, a to od nich głównie zależy aktualnie jakość dźwięku.

Nie widziałem charakterystyki modelu BT a jedynie BTA, która wyglądała naprawdę dobrze jak w ogóle na słuchawki(czy studyjne, czy do innych zastosowań profesjonalnych), więc nie krępowałbym się i kupił :)
Tylko tyle że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@manticore: Może przeoczyłeś akapit z pytaniem jak wypada sam telefon na tle innych jeśli chodzi bycie źródłem ale mniejsza, ogromnie Ci dziękuję za poświęcony czas i konkretne odpowiedzi!

Wezmę te beyery BT i jutro w xkomie przeslucham na swoich piankach zanim kupię i sprawdzę czy nie ma problemu z aptx :) Dam znać! Dzięki jeszcze raz
@co_za_roznica: gdzieś pisałem ale się zgubiło. Maniowicie telefon nie będzie "wąskim gardłem" tego układu.
1. Ma bardzo dobre parametry an tle innych, ale to ma znaczenie przy przewodowych.
2. Telefon wysyła tak jakby plik do słuchawek bezprzewodowych, a to słuchawki go przetwarzają.Tak więc przy bezprzewodowych nie ma znaczenia jakie parametry ma telefon
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eL-Ko: Najpierw będą Ci przeszkadzały męczące wysokie i wolny, zrównoważony bas. Dokupiłem "pianki" na ali i słuchawki trochę się ociepliły i jest dobrze ;) imo za tą cenę nie kupisz nic lepszego, dokanałowego i z aptx :)