Wpis z mikrobloga

Pod tagiem #muzykaprl od czasu do czasu bede wrzucal dokonania PRL-owskiej muzyki rozrywkowej.

Zbigniew Wodecki - "Zacznij od Bacha" (rok 1977).
Utwor skomponowany w wieku 27 lat. Szacunek.
Sam Wodecki mówił, że piosenka z Bachem powstała dlatego, iż uważał, że zaczynając karierę, trzeba się związać z dobrym nazwiskiem.

A tak o o panu Zbigniewie mowil Krzysztof Piasecki:
"Był właśnie życzliwym. Mówi się, że każdy artysta jest egoistą. Nie wiem. Nikt nigdy nie widział chyba życzliwego egoisty. Opowiadał mi Zbyszek kiedyś dowcip o synu, który przyszedł do rodziców i powiedział: rodzice kiedy dorosnę będę muzykiem. Na co rodzice: synu albo jedno albo drugie. Więc albo jedno albo drugie. Chociaż nie. Można być życzliwym egoistą. To człowiek, który z życzliwości dla innych czerpie przyjemność dla siebie. Proste? To dlaczego tak niewiele osób z tego korzysta? Życzliwość to nie jest cecha wysoko ceniona. I tu musiał się Zbyszek wyróżniać. Jeśli mógł komuś pomóc pomagał."

Od konca lat 60., zwiazany z kabaretem Piwnica pod Baranami i zespołem Anawa, a takze z orkiestra symfoniczna Polskiego Radia i Krakowska Orkiestra Kameralna. W latach 1968–1973 akompaniowal Ewie Demarczyk.

"Pszczolke Maje" znaja wszyscy :).
Potezny glos, niesamowita osobowosc.

R.I.P.

#muzykaprl #muzyka #polska #kultura #wodecki #70s #80s
j.....k - Pod tagiem #muzykaprl od czasu do czasu bede wrzucal dokonania PRL-owskiej ...