Wpis z mikrobloga

Od 2 miesięcy się mecze z jedną głupią sprawą. Od jakiegoś czasu nie działają mi oba monitory na obojętnie jakim linuxie testowałem już Ubuntu,Deepin,Debian,Solus (przez pewien czas działało), Arch, ElementaryOs otóż Monitor 1 jest podłączony za pomocą kabla HDMI a drugi monitor za pomocą DVI-D, Monitor z HDMI działa OK ale monitor z DVI-D odrazu po włączeniu komputera przechodzi do uśpienia :v (oba monitory działają prawidłowo pod windowsem) Pamiętam że jakiś czas temu na Ubuntu 18.04 działało OK ale z dnia na dzień przestało :V podejrzewam że to wina amdgpu bo tylko to się mogło zmienić przez ten czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś porady jak naprawić lub zainstalować starsze sterowniki na nowszym systemie ?
#amd #amdgpu #linux
  • 15
  • Odpowiedz
@lis6502: Porzucę dziś wieczorem lub jutro rano jak wrócę do domu. Jedynie na necie doczytałem że może być to wina tego że używam HDMI (Cyfrowe) i DVI-I (Analogowe) i musze mieć niby 2x te same chociaż mi wczesniej na tych samych kablach działało xd (Tam w głównym poscie jest błąd. Miało być DVI-I zamiast DVI-D)
  • Odpowiedz