Wpis z mikrobloga

Kraków od Poznania na pewno ładniejszy, nawet z tym coś nasrał ( ͡ ͜ʖ ͡)


@symis: W życiu. Kompletnie nie rozumiem tego szału wokół Krakowa z perspektywy lat mieszkania w Poznaniu i ponad tygodnia w Krakowie gdzie non stop jeździliśmy wszędzie rowerami i zwiedzaliśmy. W dodatku pierwszy raz w życiu naprawdę zobaczyłem co to smog.
Moje wnioski: Poznań to mały Berlin, Kraków to jakieś obskórne typowe
  • Odpowiedz
@Saeglopur: przecież Wy w Poznaniu macie na środku starego rynku jakiś stary barak z PRLu... dajcie spokój. Jak dla mnie Poznań, to zbiór kilku różnych małych osad, które wspólnie zorganizowały się i nazwały miastem.
Żadnego też szału nie mam na Kraków, bo sam go nie trawie ale jest ładniejszy od Poznania - ten zupełnie bez klimatu i własnej tożsamości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GlGACHAD: jako mieszkaniec Łodzi powiem tak: na przestrzeni ostatnich lat miasto zmieniło się w #!$%@?, ale dużo jest jeszcze do zrobienia. Łatwo o pracę, komunikacja miejska na w miarę przyzwoitym poziomie, dużo wydarzeń kulturalnych. Nawet we wtorek można wyjść na miasto i świetnie się bawić. No i ceny - o ile koszty nowych mieszkań są kosmiczne, jak wszędzie z resztą, tak wynajem mieszkania w przyzwoitej lokalizacji to nieduży koszt, patrząc na
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: w Poznaniu nawet na rynku można tylko nasrać. W tym mieście nawet bulwarów nie potrafią zagospodarować tak, żeby ludzie tam przychodzili posiedzieć, nawet w Toruniu to potrafią.

@GIGACHAD Podsumowując po 4 latach mieszkania, Poznań miasto #!$%@?
  • Odpowiedz
@su1ik: to - Gdańsk rozwija się przeciętnie, jak każde miasto zasilane dotacjami UE (a i tempo tego spadnie w nastepnym budzecie UE). Jest wiele miast w Polsce które przebiają go pod wględem tempa rozwoju w wielu aspektach. Zachęcam do podróży i porównań. Warszawa, Kraków i Wrocław to w ogóle wyższa klasa miast, Poznań też nas zostawia w tyle. Za to Łódź nadrabia straty mocno.
  • Odpowiedz