Wpis z mikrobloga

Jak to jest być nacjonalistą, poważne pytanie. Wmawiać sobie że twój nacjonalizm jest wyjątkowy i różni się od tych u sąsiadów, od banderowców na ukrainie, neonazistów w niemczech, litewskich nacjonalistów którzy nienawidzą polaków, itd, ale z drugiej ignorować fakt że polskie nacjonały nawet zapraszali włoskich neofaszystów do sejmu? Jak to jest, udawać przed każdym, że ludobójcy i zbrodniarze którzy po wojnie zamiast walczyć o Polskę, woleli atakować wsie i mordować mniejszości to bohaterowie? Jak to jest, wmawiać sobie że nienawidzi się gejów, a potajemnie robić sobie dobrze pod pamięciówy z marszu LGBT?
#pytanie #nacjonalizm #bekaznarodowcow #bekazprawakow #4konserwy
L.....e - Jak to jest być nacjonalistą, poważne pytanie. Wmawiać sobie że twój nacjon...

źródło: comment_0miNzWJX8wxlsluDFunBbiCWFXTiZGF2.jpg

Pobierz
  • 12
@Lucifer_vult_animae_tuae:

homofobię od pedalstwa dzieli tylko krok


Kapitan Bomba i słynna kwestia Sebka.

A tak na poważnie. Nie rozumiem dlaczego akurat w ten sposób miałoby to działać. Jeśli taką logikę zastosować do innych "fobii" i niechęci, to musielibyśmy stwierdzić, że wśród Antifiarzy jest najwięcej nazistów, a rasiści są rasistami, ponieważ nie są pewni bieli swojej skóry.
IgnacyPatzer - @Lucifervultanimaetuae:

 homofobię od pedalstwa dzieli tylko krok

...
@Ignacy_Patzer:

Jeśli taką logikę zastosować do innych "fobii" i niechęci, to musielibyśmy stwierdzić, że wśród Antifiarzy jest najwięcej nazistów, a rasiści są rasistami, ponieważ nie są pewni bieli swojej skóry.


Nie, każda fobia ma swoje źródła, homofobia to akurat najbardziej niedorzeczna i niespotykana w przyrodzie fobia, która właśnie wynika z wyparcia, innych źródeł brał.

Antifiarze poza tym że często sa #!$%@?, bo po prostu znają historie i wiedzą do czego prowadzi
@Lucifer_vult_animae_tuae:

homofobia to akurat najbardziej niedorzeczna i niespotykana w przyrodzie fobia


No nie wiem. Masa społeczności od wieków określała stosunki homoseksualne jako coś niewłaściwego. Wielkie religie świata (chrześcijaństwo, islam, judaizm, hinduizm, niektóre szkoły buddyzmu) potępiają je jako grzech, a w wielu kulturach bycie bierną stroną stosunku homoseksualnego było dla mężczyzny poniżające. Myślisz, że to wszystko wynikało tylko z wyparcia ukrytych homoseksualistów?
@Ignacy_Patzer:

Masa społeczności od wieków określała stosunki homoseksualne jako coś niewłaściwego.


Tak jest, w starożytnym świecie tak to potępiano, że wielu wybitnych filozofów i zwykłych ludzi miało kochanków. Ale co ja się tam wiem, w kościele wiedzą lepiej ;)

Wielkie religie świata (chrześcijaństwo, islam, judaizm


Religie semickie to to samo, więc nie rozgraniczaj tam gdzie nie ma sensu, żydowska mitologia to elementarna część judaizmu chrześcijaństwa i islamu. Hinduizm także go potępia,
@Lucifer_vult_animae_tuae:

Tak jest, w starożytnym świecie tak to potępiano, że wielu wybitnych filozofów i zwykłych ludzi miało kochanków. Ale co ja się tam wiem, w kościele wiedzą lepiej


W Grecji tak, ale też nie do końca. W Rzymie bycie stroną bierną było powodem do wstydu (taki mężczyzna niejako wyrzekał się swojej męskości). Można w tym znaleźć pewne podobieństwo do więziennego podejścia do cweli (co stanowi też dość ciekawy fenomen).

Co ciekawe,
@Ignacy_Patzer:

Dalej istnieją ludzie religijni (


Z tego raka trzeba się w końcu wyleczyć. Gdyby religia nakazywała im palenie ofiar dla swojego bożka też byś popierał? Skoro ich chore religie nakazują atakować i niszczyć życie innym, to niewiele ich dzieli od składania krwawych ofiar.

Ciągle niektórzy ludzie po prostu sobie nie życzą takich treści w przestrzeni publicznej.


Ale życie to nie koncert życzeń. Tak samo jak i z seksualnością, z religią