Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki.

Ostatnio udało mi się wygrać rozdajo od @Kokos i dostałam płytę #czaqu "Pachnie powietrze".
Spełniam też dołączoną do rozdajo prośbę, aby napisać coś o muzyce, którą trzymam teraz w dłoniach.

Nie przez przypadek konkurowałam właśnie o tę płytę. "Pachnie powietrze" wydane było w 2009 roku, czyli w moich maturalnych czasach. W czasach, w których piłowałam do bólu muzykę Czaqu i głos Grzegorza Walczaka. Polecam wam tą muzykę rockową, niebanalne teksty, a przede wszystkim niepowtarzalne i klimatyczne koncerty.
Do tej pory odbieram utwory Czaqu bardzo refleksyjnie, jako dające do myślenia, z przesłaniem i odkrywaniem drugiego dna o rzeczywistości, o nazywaniu własnych uczuć, o sobie samym.

Czaqu jest jednym z tych zespołów, które wolę na żywo, niż "z płyty", więc jeśli tyko zobaczycie w okolicy ich koncert, to naprawdę polecam. Głos Grzegorza, dźwięk gitary, potrafią nie tylko pobudzić do mocniejszego tupnięcia nogą, ale do niesamowitych emocji i przeżyć.

Jeszcze raz dzięki dla @Kokos za powrót do muzycznej młodości, a czuję, że to dopiero początek przygody:)

W komentarzach wrzucam ulubioną piosenkę z płyty "Pachnie powietrze" i pozwolę sobie też na wrzucenie ulubionej z płyty "Inność" wydanej w 2003 roku. Gdyby ktoś miał ochotę, miłego słuchania. :)

p.s Kiedyś Grzegorz miał długie włosy, takie rockowe, takie do machania! Ach co to były za koncerty!

#muzyka #czaqurwagrac !
Wredna_pomarancza - Cześć Mirki i Mirabelki.

Ostatnio udało mi się wygrać rozdajo ...

źródło: comment_WKLwf4m3Uwt3jRVFGdsXx19X6Ca1fm1d.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz