Wpis z mikrobloga

Mirki, chyba #banggod chce mnie wystryknąć na dudka...

Najpierw czekałem 1,5 miesiąca, aż preorder POCO F1 6/64 ruszy ale anulowali zamówienie i dostałem refund.

Kupiłem wersje 6/128 z kilka dolców więcej + wysyłka #pdm (dopłata prawie 50zł, zamiast 5,32zł za #edm ) tym razem z płatnością PayPal (za radą @Andczej)

no i niby wysłali z tym, że to jest chyba GLS, czyli moim zdaniem EDM, które idzie podobno ostatnio miesiącami

Czy mogę żądać zwrotu kosztów przesyłki (różnicy PDM-EDM)? W sumie nigdzie nie jest napisane Która przesyłka jakim kurierem ma iść.

kupiłem to: https://www.banggood.com/Xiaomi-Pocophone-F1-Global-Version-6_18-inch-6GB-128GB-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1343414.html?ID=229&cur_warehouse=HK z kuponem

Tracking: 612217397690
  • 15
Czy mogę żądać zwrotu kosztów przesyłki (różnicy PDM-EDM)?


@Choodini88: najpiorw ich zapytaj czemu zmienili przesyłkę, jak odpowiedzą to napisz że chcesz zwrot tej kasy bo jak nie to PP
@Choodini88: Na allegro są za 1450 i nastepnego dnia u Ciebie :) Bez pierdzielenia się z wysyłkami, gwarancjami i innymi pierdołami. Żeby to jeszcze była różnica 500 zł to bym zrozumiał, ale za 150 robić sobie tyle problemów... nie warto.
Na allegro są za 1450 i nastepnego dnia u Ciebie :


@Ksionc-Tomasz: kupowanie u janusza byle taniej często jest dużo gorszą opcją jeśli chodzi o zapewnienia po sprzedażowe niż zakup w Chinach

gwarancjami i innymi pierdołami.


no właśnie nie, janusz zwija sklep po paru dniach i tyle go było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej: Ale kto mówi o "januszu", ja kupuje od normalnej firmy na allegro, dostaje fakturkę, mam gwarancję, rękojmie wszystko, full opcja - a firma już istnieje wiele lat, i od wielu lat też u nich kupuje bo nigdy nie robią problemów.
@Andczej: Możesz fakturę na osobę prywatną poprosić, żeby paragon nie wyblakł i masz rękojmie.

tylko, że ponad miesiąc temu nie było takich ofert na allegro za tyle w dobrych firmach


No tak, ale zamówienie robił teraz, bo pierwsze anulowali po 1,5 miesiąca.
@Ksionc-Tomasz: należy też popatrzeć na to że wiele osób jak np. ja, jesteśmy tak przekonani do zakupu z chin, że nie robi mi to różnicy i większość rzeczy kupuje z Chin, nawet jeśli są w podobnych cenach
Dzisiaj pisałem na Live chat. Przyznali się, że to EDM i czas wysyłki to ~30dni. Mam dostać w ciągu 24h odpowiedź na temat refundu różnicy w cenie przesyłek.

@Ksionc-Tomasz jest dokładnie tak jak pisze @Andczej większość zakupów robie w tej chwili w chinach. w momencie zamawiania telefonu cena była bardzo korzystna, zwłaszcza pomijając oferty z allegro, które często i tak idą z chin dropshippingiem+ VAT.

Jednak jest to mój pierwszy zakup na