Wpis z mikrobloga

Chcę kupić bilety na święta w AirFrance na trasę A-B (z przesiadką w C) i mam dwie opcje:
1) kupić całość jako jedną podróż i zapłacić ok. 2000$
2) kupić osobno trasę A-C, osobno C-B i zapłacić ok. 1500$

Co się stanie, gdy w przypadku drugiej opcji jeden z pierwszych lotów będzie opóźniony i nie zdążę na drugi? Jako, że wszystko odbywa się w jednej linii to AF znajduje mi bezpłatnie inny lot czy jestem w dupie, bo kupiłem dwie osobne podróże i sam muszę sobie szukać?

#podroze #latanie #podrozujzwykopem
Dodam #emigracja bo może ktoś coś wie.
  • 17
@kondradt: ryzyk fizyk ( ͡° ͜ʖ ͡°) , jesteś w dupie ale 500 baksów w rezerwie , ja tam zawsze tak robię - latam dużo po Azji i najczęściej nie da się inaczej ogarnąć połączeń. Przeważnie z fartem miałem, czego i Tobie życzę!
@motoinzyniere: zastanawiam sie ile Ty latasz i skąd.. napisałem, ze próbować można bo czasem linie robią dziwne wyjątki.. ot np upgade klasy itd. Dużo zależy od obsługi i od Ciebie. Jak nie jestes burakiem to wiele da sie załatwić. Co do bagażu jesli leci jednymi liniami lub linie działają w jednym code-share to moze nadać bagaż do punktu docelowego i nigdzie nie wychodzić, odbierać, nadawać. Ale rozumiem ze dwupłatowce Radom-Sosnowiec takich
@Krupier @onedog @motoinzyniere lot jest santo domingo-paryz(cdg)-warszawa wiec wydaje mi sie, ze bagaz pojdzie bezposrednio, wystarcxy zdazyc. Nigdy sie tym nie przejmowalem, ale w maju lot mial opoznienie ok. 3h i spoznilem sie naprzesiadke we frankfurcie, tyle, ze bylo na jednej rezerwacji.
Na przesiadke w obie strony jest ok. 4h, co do poprzedniego lotu z lotem wydawalo mi ok...
@poznanskijanusz
@motoinzyniere
@Krupier
@onedog
Dobra, mam odpowiedz airfrance:
Hello Konrad, thank you for reaching out to us here. If all your flights are booked in one ticket, you will be automatically re-booked to the next available flight if you miss your connection in the unfortunate event of a delay. In case you will missed your connection and you were not re-booked, kindly approach our transfer desk for assistance.

However, if your flights