Wpis z mikrobloga

Japonia zmienia się na coraz lepsze, a Polska stoi ciągle w miejscu.

W 2012 roku kierowniczka działu od spraw ogólnych w firmie Dentsu, Rin Okabe wysłała e-mail do 200 współpracowników, aby ujawnić, że jest transpłciowa.

Współpracownicy byli początkowo zaskoczeni widząc, jak Okabe nakłada makijaż i nosi kobiece stroje biznesowe, ale kultura miejsca pracy stała się od tego czasu bardziej inkluzywna i Okabe czuje teraz, że mogła stać się prawdziwą sobą.

'Moja firma pozwoliła mi zrobić coming out z powodu rosnącej akceptacji osób LGBT na całym świecie.' - powiedziała podczas przemówienia na niedawnym sympozjum w Tokio.

"Teraz mogę iść do damskiej, aby wypudrować nos i poprawić makijaż" - powiedziała Okabe, która ma już 50 lat.

Historia Okabe pokazuje, że w Japonii osiągnięto postęp w sprawie akceptacji społeczności LGBT.  Uważa jednak, że dotychczasowe działania są niewystarczające, mówiąc, że po prostu 'miała szczęście', gdyż otaczali ją ludzie, którzy rozumieli jej walkę.

Japonia podejmuje wysiłki na rzecz stworzenia społeczeństwa, które szanuje różnorodność i prawa wszystkich ludzi w okresie poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w 2020 roku w Tokio.

Na początku tego miesiąca Tokio Metropolitan Assembly wydało rozporządzenie zakazujące dyskryminacji ludzi w oparciu o ich orientację seksualną i regulujące mowę nienawiści.

W Japonii 153 firmy i instytucje promują równość LGBT


To chyba najważniejsze informacje, ale myślę, że warto przeczytać artykuł w całości.
W Japonii już 9 miast i obwodów miejskich zalegalizowało związki partnerskie osób tej samej płci i ta liczba stale rośnie.
Blue dot - issues partnership certificates to same-sex couples.
https://www.japantimes.co.jp/news/2018/10/21/national/social-issues/rights-advocates-urge-japan-step-lgbt-inclusive-efforts-legalize-sex-marriage/#.W83k6Z89c0O
#gruparatowaniapoziomu #japonia #polska #neuropa #4konserwy #bekazprawakow
A.....n - Japonia zmienia się na coraz lepsze, a Polska stoi ciągle w miejscu.
W 2012...

źródło: comment_Ttx0nkcUAeZbcg003KSaHtYulbetuwTq.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • 6
@Mike767er: Sama nauka mówienia sprawia dużo radości. Na pewno pewniej się czuję mówiąc po japońsku niż niemiecku (jestem bardziej osłuchana z tym językiem). Za pismo się nie zabieram, bo wiem, że i tak sobie nie poradzę.
  • Odpowiedz
@Aedemkun: jest organizowane pełno marszy równości, gdzie jest coraz większa frekwencja w porównaniu do kontrmarszy środowisk nacjonalistycznych, i ty to nazywasz staniem w miejscu? wam progresywnym nigdy nie można dogodzić, takie rzeczy zmieniają się latami a nie od zaraz
  • Odpowiedz
wysłała e-mail do 200 współpracowników, aby ujawnić, że jest transpłciowa.


@Aedemkun: ok, ale po cholerę. Serio. Super wspaniale, że są akceptujacy transpłciowośc ale na cholerę robić coś takiego? Nie wystarczy pogadać z szefostwem które wyśle jakieś wewnętrzne memo?
  • Odpowiedz