Wpis z mikrobloga

Całe mirko zapchane wyborami, to i pora na nas. My jednak mamy zdecydowanie ciekawsze głosowanie by odgonić płatne trolle i rozluźnić atmosferę - Intel czy AMD? Jaki procesor byście wybrali przy składaniu komputera właśnie teraz. AMD Ryzen, Intel Coffee Lake, a może rynek wtórny i starsze generacje? Czynniki decydujące o zakupie jak cena, wydajność i tak dalej zależą całkowicie od Was, ale miło by było gdybyście po wybraniu opcji w ankiecie rozwinęli swoją odpowiedź w komentarzu.

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #amd #intel
PurePC_pl - Całe mirko zapchane wyborami, to i pora na nas. My jednak mamy zdecydowan...

źródło: comment_RjAKdjSlFO5GclfERJ6y8wX6NkYPhSMo.jpg

Pobierz

Jaki procesor byś kupił składając teraz komputer?

  • AMD Ryzen 52.5% (430)
  • Intel Coffee Lake 21.0% (172)
  • Rynek wtórny - Starsze generacje AMD 1.1% (9)
  • Rynek wtórny - Starsze generacje Intela 8.2% (67)
  • Michał Białek kończył nocną wartę... 17.2% (141)

Oddanych głosów: 819

  • 46
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Budując komputer do około 6k, np. z jakimś gtx 1080, to Ryzen, zresztą tak zrobiłem teraz, lepiej mieć R5 + 1080 niż i5 + 1070. Natomiast do 1080 Ti / 2080 / 2080 Ti trzeba już obowiązkowo brać intela, żeby nie ubić wydajności karty.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: intel z rynku wtórnego, bo cebula mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakikolwiek większy upgrade to konieczność wymiany płyty i pamięci... cena skacze x3 co najmniej.
  • Odpowiedz
@MiQ27: Niestety, o ile płyta główna nie jest tak wielkim wydatkiem - zakładając, że ktoś nie celuje w OC i topowe konstrukcje - tak przesiadka z DDR3 na DDR4 bywa bolesna, zwłaszcza dla posiadaczy 16 GB pamięci...

@duzeelobenc: ( ) A tak poważnie, gdyby ktoś nie wiedział to sami czytelnicy wybrali takie, a nie inne pamięci do testów: https://www.purepc.pl/o_serwisie/sprawa_pamieci_ddr4_w_testach_procesorow_glosowanie_otwarte

@BlackCherry1902: Czemu?
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Ja wypowiem się na na podstawie swoich doświadczeń z i5-8600K bo na nim mam oparty swój PC (1080Ti, 144hz z G-Sync) i jestem bardzo zadowolony a komputer użytkuję tylko do grania ew. oglądania filmów. Chociaż mam w planach odkupienie i7-8700k od znajomego który przechodzi na i9-9900K.
  • Odpowiedz
@khurghan: Jak ktoś gra w 4k to raczej nie będzie żałował kilku stów na lepszy procesor, szczególnie, że wiele osób narzeka na to, że ciężko w niektórych grach utrzymać 60 FPS w tej rozdzielczości, więc każdy % wydajności ma znaczenie.
  • Odpowiedz
  • 3
@PurePC_pl: AMD oczywiście, bo procesory są dużo tańsze a tylko trochę gorsze w grach i tyle w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Tak_masz_racje Nie tak trochę bo sporo odstają od topowych intela. No ale sorry przy takich cenach racjonalne nie ma alternatywy dla amd teraz.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: 3 miesiące temu udało mi się zakupić 8086k za 1499zł poszedł bardzo ładnie na 5.2GHz na 1.35V, ale przez to że w tym momencie kosztuje on o 700zł więcej to bez wahania kupił bym Ryzena 7 2700X.
  • Odpowiedz
@FireDash: W wyższych rozdzielczościach wąskim gardłem jest GPU, nie CPU i dokładanie kilku stówek na inny procesor niewiele tu zmieni. Poza tym ludzie, którzy grają w 4k też są oszczędni ;)
  • Odpowiedz