Wpis z mikrobloga

Całe mirko zapchane wyborami, to i pora na nas. My jednak mamy zdecydowanie ciekawsze głosowanie by odgonić płatne trolle i rozluźnić atmosferę - Intel czy AMD? Jaki procesor byście wybrali przy składaniu komputera właśnie teraz. AMD Ryzen, Intel Coffee Lake, a może rynek wtórny i starsze generacje? Czynniki decydujące o zakupie jak cena, wydajność i tak dalej zależą całkowicie od Was, ale miło by było gdybyście po wybraniu opcji w ankiecie rozwinęli swoją odpowiedź w komentarzu.

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #amd #intel
PurePC_pl - Całe mirko zapchane wyborami, to i pora na nas. My jednak mamy zdecydowan...

źródło: comment_RjAKdjSlFO5GclfERJ6y8wX6NkYPhSMo.jpg

Pobierz

Jaki procesor byś kupił składając teraz komputer?

  • AMD Ryzen 52.5% (430)
  • Intel Coffee Lake 21.0% (172)
  • Rynek wtórny - Starsze generacje AMD 1.1% (9)
  • Rynek wtórny - Starsze generacje Intela 8.2% (67)
  • Michał Białek kończył nocną wartę... 17.2% (141)

Oddanych głosów: 819

  • 46
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wrathkrigs: Różnica w grach między modelami X i bez iks to jakieś 3-5 FPS. Do tego ram 3200mhz z jakimś lepszym opóźnieniem CL15. B450 płyta od Asusa prime plus. Na to Toshiba P300 i SSD Evo 970.

()

  • Odpowiedz
@PurePC_pl:
Mam w laptopie i7 4940MX. W syntetykach robi lepsze wyniki niż wszystkie procesory Intela bez "k", włącznie z np i7 7700. Naturalnie więc celowałbym w starsze generacje skoro przyrost wydajności jest praktycznie znikomy.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl bo chcę sobie złożyć kompa do pracy i zabawy ale obawiam się, że jak pójdę do jakiegoś x-komu czy innego sklepu to dadzą mi jakieś gówno bo w zasadzie jakiejś szerszej wiedzy nie mam. Wiem czego potrzebuję i ile chcę wydać, ale nie wiem jak się to ma do komponentów. Pomagacie w takim zakresie czy raczej niekoniecznie?

Ewentualnie jeśli ktos ma sprawdzonego składacza komputerów w Łodzi albo Rzeszowie to ja
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: a tak spoza tematu:

Upgradujac PC jaki procek wziąć? Mam Starego i wysluzonego fx6100.
Chce zmienić płytę główną, procek i ramy na ddr4. Oczywiście ssd i Nowy hdd wpadnie ;)

Mam gtx1050ti msi oc 4g
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PurePC_pl: kibicuje AMD, ale dla siebie kupuje poleasingowy sprzęt, więc aktualnie mam Intela. i5-3470 + 8 GB RAM + GTX 1050 OC. Cena 1200 zł (z rok temu). Jestem bardzo zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Przy obecnych cenach i problemach Intela z produkcją, to tylko Ryzen, najlepiej jakiś 2700/2700X. Będę coś kupował raczej bliżej nowego roku, wtedy zobaczy się jak to będzie wyglądało. Chociaż patrząc po tym, że tam gdzie pracuję często tych Inteli nie ma, a te co są musimy "reglamentować" to prędko to się ustatkuje.
  • Odpowiedz