Wpis z mikrobloga

@Acrivec: Z pierwszej grafiki wyobrażam sobie antenę wystawioną na zewnątrz, co odbiera ze słupa. O rozprowadzaniu tego po mieszkaniu się nie wypowiem, bo nie pamiętam jak fale milimetrowe przez beton przechodzą (jedyne co kojarzę, to że deszcz/mgła pochłaniają) ;)
@Acrivec: A no prawda, kojarzę to właśnie w kontekście możliwości stawiania access-pointów bardzo blisko siebie. Da się zrobić komunikację na falach milimetrowych przez jakieś odbicia od chmur/samolotów (krótkofalowcy wiedzą, jak), ale to się nie da przez przypadek i absolutnie nie będzie sensownego throughputu;)
@Acrivec: Oczywiście instalacja z sensowym zasięgiem 60 GHz jest możliwa do zrobienia, ale o czym my mówimy jak ludziom się nie da przetłumaczyć, że do zwykłego WiFi 1 AP w jebitnym piętrowym domu to za mało i szukają "najlepszego routera na rynku" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet na wypoku co tydzień jest, że "mam dom pińcet metrów kwadratowych i nie mogę pociągnąć kabla, jaki ruter Asusa kupić?"
@kyaroru: Dokladnie, juz byly dostepne jakies cudaczne routery na 60ghz chyba w standardzie AD, obecnie prawie żadne urządzenie koncowe tego nie obsługuje, calosc moze i skonczylaby się stawianiem jednego access pointa na pomieszczenie(juz slysze te narzekania jak drogo) jednak w najblizszym czasie moze wejdzie standard AX ktory bedzie bardziej popularny niz AD/AY. Ale po co ciagnac kabel, przeciez wszystko jest bezprzewodowe, komunikacja komorkowa pewnie tez wedlug takich osob.
@Acrivec: Przecież to jest marketingowy bełkot. Po pierwsze pasmo 60GHZ nie nadaje się do niczego więcej poza łącznością punkt-punkt i to przy pełnej widoczności i przy niewielkich odległościach. 60GHZ to jest pasmo w którym tłumienie rośnie wykładniczo na wskutek rezonansu z cząsteczkami tlenu. Poza tym w tym paśmie zasadniczo nie ma mowy o odbiciach.