Wpis z mikrobloga

Udzielam korepetycji dzieciom z drugiej klasy podstawówki.

- Psze pani, a wie pani, że ja mam na imię Pioter? Bo są takie dwie małpy, Pioter i Janusz...

- Wiem, Piotrusiu....

XD
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trudno: hehe ja to bym dzieciom nie pozwolił do internetu bo brat ma dziecko i widzę co ma w głowie taki mały czlowieczek, ale i tak szkoła takiego nie ominie a tam o tym wszystkim się dowie tak czy siak
  • Odpowiedz
@SuperRobert: nie, nie potrzebuje, ale w sytuacji, gdy rodzic nie umie języka obcego, którego uczy się dziecko, dla własnego komfortu psychicznego może korzystać z pomocy osoby, która poćwiczy z dzieckiem wymowę, pisownię i podstawy gramatyki lub nauczy go nieco więcej niż jest w programie
  • Odpowiedz
@SuperRobert: tak naprawdę to wcale zły pomysł nie jest. Nawet #!$%@?ąc o konkretnej sytuacji, która została wyżej wyjaśniona.

Pomijam już kwestie tego, że szkoła nie ma za zadanie rozwijać itd, bo to na osobną dyskusję. Ale przede wszystkim szkoła jest standaryzowana - czy pójdziesz do szkoły w Krakowie, czy w Warszawie, czy na jakiejś wiosce gdzie klasa liczy 5 osób program jest ten sam. Może się różnić co najwyżej sposób realizacji, wymagania nauczycieli itd.

Natomiast edukacja, aby była skuteczna, powinna być dostosowana indywidualnie i wyprzedzać rozwój. W szkole o personalizacji można zapomnieć. Ale o wyprzedzaniu również - każdy uczeń jest na innym poziomie. Jeden uczeń mógłby spokojnie już się posługiwać tabliczką mnożenia, podczas gdy drugi jeszcze dobrze do 10 nie policzy. Czyli wszystko idzie tempem takim, żeby ten najsłabszy był w stanie sobie poradzić. Wyciąga się więc średnią - rzeczy, które uczeń w danym wieku na pewno będzie w stanie
  • Odpowiedz
@SuperRobert: dziecko przy rodzicach/znajomych częściej udaje niż się uczy, czasami presja obcej osoby działa motywująco - bachor się drze się „ja nie będę tyle pisaaaać”
  • Odpowiedz
@trudno: Czy dziecko już w drugiej klasie podstawówki potrzebuje korepetytora. Co tam jest w programie?


@SuperRobert: Golenie frajerów. Jak się rodzic lepiej czyje płacąc kasę za korki na tym levelu, albo robi to bo inni rodzice to robią, to wstyd nie brać kasy.
  • Odpowiedz