Wpis z mikrobloga

@chanelzeg: Poza tym nie chodzi o to w tym memie, że KAŻDY Polak zarabia dwa razy mniej od KAŻDEGO Niemca na takim stanowisku, tylko o podwójne standardy SJW - jak jest różnica między rasami albo płciami, to od razu jest reakcja, a jak jest jakikolwiek sygnał, że gdzieś jest różnica w płacach między Polakami a Niemcami (lub Amerykanami, Anglikami, łotewer), to jest to albo ignorowane, albo marginalizowane, albo stwierdza się,
  • Odpowiedz
a jak jest jakikolwiek sygnał, że gdzieś jest różnica w płacach między Polakami a Niemcami


@glonstar: Gdzie są te różnice? Podaj mi. Ale konkretne dane, a nie anonimowe wpisy. Anonimowo to ja dzisiaj zarabiam 10000 razy więcej od Niemca. Wierz mi.
  • Odpowiedz
@chanelzeg: Tu nie chodzi o konkretne dane, tylko o waszą reakcję. Nie napisałem "przeciętnie Polak zarabia dwa razy mniej", ani "każdy Polak zarabia dwa razy mniej", tylko o to, jaka jest reakcja internetowych ludzików na takie przypadki,
  • Odpowiedz
@glonstar: Bo tamte dane znalazłem w minutę. Tzn. nie dokładnie te liczby, ale takie, że czarni czy kobiety zarabiają mniej na tych samych stanowsikach. Za to danych o tym, że Polacy w tej samej firmie zarabiają mniej niż Niemcy nie moge znaleźć.
  • Odpowiedz
@chanelzeg:
No to może je wrzucisz i udowodnisz czy rzeczywiście na "tych samych stanowiskach"? Bo chyba coś mi się wydaje że to są jednak dane ogólne. Zarówno kobiety jak i czarni wybierają mniej płatne zawody, do tego kobiety wybierają zawody niższego ryzyka (mężczyźni są ofiarami 93% wypadków w pracy). Do tego jeszcze kobiety mają urlopy macierzyńskie. Wage gap istnieje tylko w statystykach ogólnych, ale na tych samych stanowiskach
o.....y - @chanelzeg: 
No to może je wrzucisz i udowodnisz czy rzeczywiście na "tych...

źródło: comment_uCaYEHnvHc0jL35q983SGSS6M2Is8tZ1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz