Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#mirabelkopomusz #kosmetyki #rozowepaski

Polecicie coś na suchą skórę? Krem jakiś? XD Nie znam sie...
O tej porze roku mam zawsze suchą, pękającą skórę na dłoniach. Pewnie od zimna. Może nosić po prostu rękawiczki? Używam na razie pic rel. Jest ok, ale może jest coś lepszego?

A z nogami poniżej kolana mam problem cały rok. Nivea mało daje. xD ewentualnie problem jest w czymś innym - jak przejadę dłonią to mam na niej z nóg taki "łupież"...
Poprosze_herbate - #mirabelkopomusz #kosmetyki #rozowepaski 

Polecicie coś na suchą ...

źródło: comment_8IXUQKdDZfvjKYO0HO7QVBHL8MMJl3zo.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Poprosze_herbate: Noszenie rękawiczek na mrozie też by ci trochę pomogło, ale teraz jest jeszcze naprawdę ciepło... Ja jestem wierna kremom z Yope (ostatnio w Lidlu były, poza tym są dostępne chyba w Hebe), ale na takie problemy może lepiej by ci się sprawdził jakiś krem z mocznikiem. Rossmann miał taki z Isany.
  • Odpowiedz
  • 2
@Poprosze_herbate ja mam taki problem ze skórą całego ciała przez niedoczynność tarczycy, polecam zbadać :)
Co do kremów to ja używam tylko olejków do ciała, są bardzo wydajne i skóra tak nie pęka :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Poprosze_herbate a byłaś z wynikami u lekarza? Ja też badalam co roku, wydawało się że w normie ale normy z wyników są ogólne, zazwyczaj pasują dla osób 50-60+ a nie 20 xD
  • Odpowiedz
@Poprosze_herbate: rękawiczki i czyste masło shea - to na dłonie. Na nogi jeszcze nic skutecznego nie znalazłam więc jak ci się uda to chętnie skorzystam z wiedzy tajemnej bo mam to samo i ja sobie potrafię nogi do krwi podrapac ( )
Aha, czerwony evree nie pomoże, próbowałam
  • Odpowiedz
@Poprosze_herbate @nacpanazielonka Na ultrasuche nogi mega polecam krem dexeryl, do kupienia w aptece. Poleciła mi go dermatolog właśnie na bardzo suche nogi i przy regularnym stosowaniu na prawdę daje rade, co lepsze już po kilku użyciach widać efekt. Co prawda butelka 500ml kosztuje ok 30-40 zł ale już sie nauczyłam, że lepiej kupić porządny balsam niż sto gowien z garniera itp. Myślę, że też może być spoko właśnie do rąk skoro działa
  • Odpowiedz
@Poprosze_herbate Na ręce używam kremu ChemoDry B6 (dostępny raczej tylko w aptekach, bardzo natłuszczający, ale mam tak suche dłonie, że u mnie w moment się wchłania) a na nogi Emolium do ciała (też raczej w aptekach, ale bywa w drogeriach) @nacpanazielonka jak używam Emolium na zmianę z olejkami to przynosi ulgę, bo inaczej też się drapię :( Do codziennej pielęgnacji w okresie jesień/zima - tak jak @vkzk - używam dużo olejków, zwłaszcza
  • Odpowiedz
  • 1
@shitty_support eh, mam to samo :( w zimie na dłoniach skóra mi potrafi pekać do krwi przy jakimkolwiek ruchu i to jest dramat. W tamtym roku w pracy miałam problem żeby zrobić cokolwiek bo mróz + kurz był zabójczy wręcz dla rąk. Najgorzej mam z doborem szamponu, mam tak cholernie suchą skórę głowy że oszalec można
  • Odpowiedz
@vkzk: Niestety na fajny szampon jeszcze nie trafiłam :( Jak jakiś nie wysusza skóry głowy, to z kolei przetłuszcza mi włosy tak, że zanim dojadę do pracy to już wyglądają na nieumyte. Jeszcze teraz sezon czapkowy to już w ogóle porażka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@shitty_support ja raz trafiłam na taki który nie wysusza ale zapomniałam zamówić i teraz czekam aż dojdzie. Jest wyjątkowo tani, pierwsze kilka myć miałam wrażenie że mocno przetluszcza ale po 3-4 dniach się unormowalo i było supi. Możesz wypróbować, zamawiałam na perfumesco Stapiz, seria repair&shine. Teraz kilka dni jestem na jakimś drogeryjnym to wyglądam jakbym miała łupież ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@vkzk: O, dzięki! Chętnie spróbuję, może wreszcie coś co mi podpasuje. Przez ostatnie trzy lata chyba nie kupiłam drugi raz żadnego szamponu, a niektóre mój niebieski po mnie dokańczał, bo nie byłam w stanie zużyć do dna nawet pierwszego opakowania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Poprosze_herbate: Za poleceniem jednej mirabelki kupiłam piankę z Isany do mycia, obecnie używam jej do rąk. Zawiera łagodne detergenty i dzięki temu mniej wysusza skórę. Dodatkowo skórę po umyciu trzeba dokładnie wytrzeć do sucha. Do mycia ciała polecam standardowo Babydream dla dzieci, możesz też przemyśleć olejek do mycia, np. ten z Isany (ma mocne detergenty, ale olejowa formuła nieco to równoważy).

W kwestii nawilżenia podpisuję się pod kosmetykami z
  • Odpowiedz