Wpis z mikrobloga

@neov: Tego u-locka, o którym wcześniej pisałem, odesłałem do sprzedawcy.
W jego miejsce kupiłem podobny u-lock, ale jeszcze węższy, niż ten wcześniej wspomniany: Kryptonite NEW-U - EVOLUTION MINI-9.
Ten ma już jedynie 8.3cm szerokości.
Niestety też jest odrobinę krótszy: zamiast 29 cm długości ma 24 cm długości.

Tu opis na stronie producenta:
https://www.kryptonitelock.com/en/products/product-information/current-key/002086.html

Nie udało mi się znaleźć u-locka, jeszcze węższego, a zatem też bardziej dopasowanego do rurki w hulajce.
@lolek43
Specjalnie dla Ciebie dziś zszedłem do hulajki i przymierzyłem nowy u-lock, który do mnie wczoraj przyszedł ( Kryptonite NEW-U - EVOLUTION MINI-9).
Według mnie leży wyśmienicie - tzn. nie ma dużych luzów wokół ramy. W przypadku tego większego u-locka, luzy były spore.
Właśnie o takiego ulocka mi mniej więcej chodziło.

Zabezpieczyć mkę za ramę? No ja cały czas mówię o łapaniu mki za ramę (tak jak na załączonym foto).
Adaslaw - @lolek43
Specjalnie dla Ciebie dziś zszedłem do hulajki i przymierzyłem no...

źródło: comment_NPGggRZ8oiEe6qptt5bWhLkLShi7n7TS.jpg

Pobierz
ten uchwyt do zaczepienia u-locka podejdzie do m365?


@lolek43:
Nie przymierzałem tego jeszcze i nie odpowiem Ci na to pytanie.

btw:
Na Allegro wybrałem akurat tego sprzedawcę bo on jawnie pisze, że w zestawie jest uchwyt.
Inni sprzedający ten sam u-lock nie piszą w opisie czy uchwyt w końcu jest dołączony czy też nie.
Dlatego ja wybrałem akurat tego już wskazanego przeze mnie sprzedawce, bo on jasno pisze, że uchwyt jest
@lolek43:
Mi szukanie u-locka na Allegro do tej hulajki zajęło chyba ponad godzinę.
No i ten u-lock (Kryptonite NEW-U - EVOLUTION MINI-9) to właśnie wynik moich poszukiwań.
Lepszego nie znalazłem.

Ale szukając na Allegro dodałem filtr, że szukam u-locka nie droższego niż, chyba, 300 - 350 PLN, zatem może powyżej tego pułapu jest coś jeszcze lepszego i wartego uwagi.

Ja jednak uznałem, że nie kupię droższego u-locka aby zabezpieczyć hulajkę za
@Adaslaw: Dzięki za pomoc w poszukiwaniach, kupiłem Kryptonite NEW-U - EVOLUTION MINI-9 i jest super. Wymiary bardzo trafione na potrzeby M365 i przede wszystkim dołączone mocowanie na kierownicę jest solidne i funkcjonalne.
@Adaslaw: @Maciastek:
Dzięki za ogarnięcie tematu. Zamówiłem właśnie tego, dziś przyszła paczka i widzę że to był dobry pomysł, bo tego locka z pozycji w jakiej jest na zdjęciu nie da się przesunąć pod baterię żeby dalej przeciągnąć i wyjąć hulajkę po zdemontowaniu tylnego koła. Szerszy by się dało a taki miałem w zamiarze kupić.
@Adaslaw Czyli hulajnoga jest wtedy bezpieczna? Planuje zakup 2x m365 pro - dla mnie i dziewczyny. I czasami fajnie by było je przypiąć i iść np do restauracji. Lecz boje sie, że od razu ktoś te hulajnogi ukradnie. Ten ulock da radę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzemiec: co to znaczy "bezpieczna"?
Każde zapięcie nie służy 100% ochronie mienia, a jedynie zwiększenie jego ochrony.
Zapięcia do rowerów / hulajnóg też mają swój rating bezpieczeństwa, co po prostu oznacza, jak długo potencjalny złodziej musi walczyć z zapięciem, aż go pokona.
Mi ten ulock wystarcza. Hulajki mi nie ukradli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maciastek: kurcze, to Ty uchwyt do ulocka dałeś na kierownicę, a nie na pionowa rurę pod kierownicą?

Bo ja dałem na pionowa rurę pod kierownicą i niestety uchwyt szybko się luzuje :(

Ulock jest świetny, ale uchwyt mnie irytuje :(

Może robię jakoś błąd w montażu?
@Adaslaw Miałem na myśli do każdej hulajki osobny ulock. Główna rzeczą jaką mnie powstrzymuje przed zakupem emek to kradzież, zniszczenie ich na złość. Boje się, że zostawi się je gdzieś na godzinę to każdy patus który będzie przechodzić bedzie: ,,hehe patrz to ta hulajnoga szajomi, lol ktoś jom przypiął. Sprobujmy ja wyrwać, ciekawe czy wytrzymałe to, a patrz jaki błotnik plastikowy". I po roku hulajnoga albo będzie skradziona albo rozwalona :/ Co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzemiec: nic mądrego Ci nie odpowiem, bo nie wiem w jakich miejscach zamierzasz przypinać i na jak długo hulajke :)
Jeśli pod pubami z piwem to naturalnie ryzyko jest wyższe, że komuś pijanemu coś się uwidzi i zacznie szarpać.