Wpis z mikrobloga

@MatiVoyager66: Fora i grupy polecają CR-10 (sam mam E3) więc to powinien być niezły wybór.
Doświadczenia w ABS nie mam, ale dobrze byłoby zrobić chociaż prowizoryczną komorę, bo jednak skurcz materiału to mocny przeciwnik. Na dłuższą metę to też wymiana hotendu, np na v6 i jeśli już bez powrotu do niskotemperaturowych materiałów to dobrze wejść w fullmetal.
Doczytaj szczegóły bo nie chcę Cię przypadkowo wprowadzić w błąd.
na CR-10s bez komory nie ma możliwości drukowania z ABS, stół nie osiąga takiej temperatury. Możliwe, że oprócz zabudowy potrzebna będzie wymiana stołu grzewczego na mocniejszy.
I3 mega out of the box drukuje z ABS'u jednak przy wyższych wydrukach zalecana jest komora.
@Nillski
@MatiVoyager66 ze stołem nie ma problemu, wystarczy dodać mu izolację termiczną od dołu i już grzeje się 2x szybciej i 110'C to dla niego nie problem.
Ale do wyzszych wydruków faktycznie jakaś osłona wskazana. Bo skurcz spory i po kilku cm wydruku w górę lubi sie deformować
@MatiVoyager66 btw dobra decyzja z 10s zamiast zwykłej 10. Ciekawy jestem tylko, która płytę główną dostaniesz zamontowaną - bo jest kilka, i najnowsza ma nadmiarowy stepstick do 2giego extrudera itp.

Btw jedyna chyba gruba niedorobka to jest chlodzenie tej skrzynki z elektroniką. Glosne i zupelnie niewydajne
@hrumque: Ogólnie to zamiar mam taki że, udało mi się ją kupić za bardzo dobrą cenę na Gearbest, I spróbuje ją może odsprzedać. A jeśli to mi się nie uda no to, izolacja, drivery, ultrabase, i wentylatorki na jakieś cichsze, i stanie się moją podstawową drukarką. Co do 2 extruderów to nie mam takiego doświadczenia ale podobno ilość odpadów jest dosyć duża, oczywiście w zależności co drukujemy
@MatiVoyager66 no ja kupowalem cr10 i upgradowałem do 10s (bez sensu troche cały kit bo dodatki typu filament-end-sensor to sobie można za 15gr samemu zrobić). No ale jak to zwykle bywa - drukarka w stanie zakupowym to tylko start i poczatek upgradow (i drukowania części do upgrade) - np stock glowica jest super ale chlodzenie jej mozna zrobic 10x lepsze i cichsze...

Co do sprsedawania to moze byc slabo, bo ender3 (porownywalnie
@hrumque: Wiesz spróbować (sprzedać) zawsze można, ale na pewno się nie zmarnuje. Właśnie w moim wypadku najważniejszym parametrem była jakość wydruku. Ender3 ma wiele części tych samych co cr10, i wydruki wychodzą z tego co słyszałem podobne. A na S'kę zdecydowałem się między innym z powodu, bazy użytkowników który po prostu z tymi drukarkami obcują, znają się na rzeczy. Nie wspominając o 2 Z-axis. Nawet małe wydruki wychodzą z tej drukarki