Wpis z mikrobloga

@Doomnewsuit: A no są, z Arktyki wycofali się kompletnie a takie niby wielkie plany wydobycia ropy xD Wystarczyły sankcje które odcięły ich od norweskich technologii wydobywczych bo Ruscy własnego sektora w tym nie mają. A jakoś arabskie spółki technologiczne się niespecjalnie zabierają za te dosłownie klimaty :D

Załamanie rubla przespałeś BTW? Giełda też im potem poleciała ale powoli się odbija choć tak jak i nasza od tamtego okresu jakoś już się
@Saeglopur: I elegancko rubel to wiem że poleciał pięknie na głowę. Ale właśnie interesują mnie sankcje technologiczne, produkty, przemysł, usługi itp. To co oni #!$%@? z choinki spadli? śpią na ropie u siebie a nie mają technologi wtf?
To co oni #!$%@? z choinki spadli? śpią na ropie u siebie a nie mają technologi wtf?


@Doomnewsuit: To jest największa beka. Oni aż tak rabunkową polityke prowadzą że liczy się tylko wydobycie byle szybko i najprościej (ale drogo). Olbrzymia część rodziny szwagra (Norwegowie) pracuje w tym sektorze i to było wprost odczuwalne dla wszystkich w kraju że nagle tak wielki klient kompletnie odpadł. Ruscy swojego w tym zakresie nie mają
@Saeglopur: Ja się orientuje na tyle że wiem że Rosjanie na bieżąco wszystko praktycznie przeżerają. Od kiedy padł im ZSRR to nie mają kogo rabować gospodarczo xD Matka wspominała jak pracowała na produkcji jako kierowniczka w zakładzie mięsnym to #!$%@? podjeżdzali kamazami i pakowali kartonami wszystko za darmo (mięsy, konserwy, kiełbasy, wędliny itp) a po 10 latach? jakoś 2003 pokazywali w jakich złych warunkach Polska tworzy przetwory mięsne i samo mięso
@lrwmdsh_itt: 1,283 tryliarda USD wg Google na rok 2016. Dosłownie wg Google bo generują wyniki w wyszukiwarce w oparciu o dane Banku Światowego. Dla porównania Indie 2,264 tryliarda a UK 2,619 tryliarda USD.
Choć wiem wiem że chodzi ci o te porąbane różnice w tłumaczeniach :/ Jakby różnice w jednostkach miar to było mało :F
@lrwmdsh_itt: Oj tam ktoś korzysta z danych z google xD nie mogą być nie dostosowane xD Zresztą dalej nie rozumiem czemu ludzie podają te dane z googla gdzie je aktualizują z ogromny opóźnieniem a nie z ang Wiki gdzie są aktualne zawsze.

@Doomnewsuit: PKB Rosji $1.576 biliona w 2018 a w 2016 było $1.133 bliliona, przed sankcjami $2.118 biliona $ według danych MFW. Według prognoz MFW Rosja do poziomu z