Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam prośbę. Przez moją niepełnosprawność nie radzę sobie na normalnych studiach dziennych. Po prostu nie słyszę wykładu nie ważne jak bym się starał, do tego ciężko mi pracować w grupie przez co po tygodniu rzygałem ze stresu bo totalnie nie wiedziałem co się dzieje. Bardzo chciałbym iść w kierunku informatyki, tyle że tym razem już zaocznie, myślałem na #wsb w Poznaniu. Tu pojawia się pytanie, jest sens iść tam studiować? W końcu to szkoła niepubliczna, ale naprawdę nie dam sobie rady na normalnych wykładach i stres mocno, o wiele lepiej radzę sobie samemu.
#pytanie #pomocy #studbaza i chyba #informatyka
  • 13
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szymex2013: znam ludzi na agh ktorzy doslownie poszli na kilka wykladow przez cale studia i nie mieli problemów. Z tym ze na AGH wyklady sa nieobowiązkowe. Ćwiczenia co innego ale to tylko 30 osob i mala salka.
  • Odpowiedz
Przez moją niepełnosprawność nie radzę sobie na normalnych studiach dziennych. Po prostu nie słyszę wykładu nie ważne jak bym się starał


@Szymex2013: 1. siedzisz w pierwszej ławce?
2. Idź do Biura Osób Niepełnosprawnych lub czegoś takiego i zapytaj, czy mają jakieś rozwiązania. Nauczyciel może udostępnić skrypt i prezentację, albo możesz mieć kolegę, który robi ci notatki.
3. Wykładów to chyba nie trzeba nawet słuchać, wszystko co ważne jest napisane na slajdach... Przynajmniej ja tak miałem.
4. Zawsze możesz kserować notatki
  • Odpowiedz
@Tom_Ja:
1. Siedzę w pierwszej ławce od podstawówki na każdej lekcji - mało skuteczne tym bardziej że nauczyciele często sobie spacerują
2. Jeśli chodzi o rozwiązanie to mam mieć właśnie system FM ale jeszcze mnie nie stać bo mimo dofinansowania dalej brakuje mi dość sporej sumy
3. Wykładowcy- przynajmniej na mojej z KAŻDEGO przedmiotu zarządzili obecność obowiązkową na każdym wykładzie - inaczej wypis z listy studentów
4. Notatki nie działają,
  • Odpowiedz
mało skuteczne tym bardziej że nauczyciele często sobie spacerują


@Szymex2013: to prawda, jak byłem mały to jeszcze mama drukowała dla szkoły taki papier z instrukcjami że mam siedzieć w pierwszym rzędzie z dobrym oświetleniem, a oni mają nie zasłaniać ust i takie tam
na studiach przez pierwszy tydzień miałem ze sobą orzeczenie i miałem z prowadzącymi ustalać zasady. Czekałem do końca wykładu/ćwiczeń po czym nic nie robiłem, bo w sumie nie miałem większych problemów ze zrozumieniem (a nawet jeśli to jakoś nie przeszkadza mi to).

przynajmniej na mojej z KAŻDEGO przedmiotu zarządzili obecność obowiązkową na każdym wykładzie - inaczej wypis z
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Mam nadzieje że nowa uczelnia będzie w porządku. Z takich plusów to nikt z profesorów nie miał pretensji jeśli użyłbym mikrofonu gdybym miał system FM. Dodam od siebie że znaczna cześć tej dezinformacji wynikała również z tego że nie chcesz "przeszkadzać" reszcie grupy, przerywając wykłady na powtórzenia wydłużam czas trwania wykładu lub zmniejszam jego treść i presja robi swoje, ciężko to pogodzić. Odpowiadając na Twoje pytanie powiem tylko że
  • Odpowiedz
@Szymex2013: idź bo biura osób niepełnosprawnych, na wielu uczelniach mają system wspomagający, czyli ten mikro dla wykładowcy a słuchawki dla Ciebie ;) jeśli nie to idź do dziekana.... Przecież Ty nie możesz się dostosowywać do nich bo nie jest to fizycznie możliwe. A dostaną opierdziel to może się ogarną. Masz implanty czy aparaty?
  • Odpowiedz
A teraz ja zapytam z ciekawości, raczej łatwo wywnioskować że też masz problemy ze słuchem, udało Ci się skończyć studia bez większych problemów związanych właśnie ze słabym słuchem?


@Szymex2013: dopiero zacząłem w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc wiem raczej tyle co ty ;)
dlatego też piszę ci to, co bym zrobił na twoim miejscu: poszukał pomocy gdzieś wyżej, albo spróbował porozmawiać z wykładowcami po
  • Odpowiedz