Wpis z mikrobloga

Hej, programiści C++ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Siedzę w web już trochę, ale moją miłością pozostał cpp. Jak wygląda praca? W ogłoszeniach nie widzę nic o testach, wzorach projektowych - głównie embedded. Używa się wskaźników automatycznych czy kod jest sprzed lat? Jakieś testy? Serwery CI/CD, TDD? Pytam z perspektywy backendowca, kusi mnie przeskok na c++ ale niepokoi mnie brak takich wymogów w ogłoszeniach o pracę.

Jak to u was w pracy wygląda?

#programowanie #cpp #programista15k #cplusplus
  • 24
  • Odpowiedz
@mambuziejakziemniaczek: Nie zgodzę się, we Wrocławiu powstaje sporo nowego kodu w C++, wystarczy zapytać na rozmowie czy praca dotyczy utrzymania starego projektu czy głównie nowe funkcjonalności. Prawdą jest, że pracy jest mniej niż przy robieniu stron internetowych, ale dalej ofert gdzie pisze się fajne rzeczy jest sporo.
  • Odpowiedz
@aso824: pracowałem w trzech różnych projektach w C++ - sterowniku, sporym backendzie z nodejsem ożenionym z cpp, i w automotive: zawsze mieliśmy testy, zawsze pisaliśmy testy jednostkowe. Również zawsze było parcie na nowe standardy, jak kolega wyżej pisał, o ile tylko kompilator pozwalał ;-)

Nie bardzo rozumiem skąd argument, że skoro to C++ to nie będzie sensownego CI - przecież to kwestia podejścia inżynierskiego a nie samej technologii.

A i co
  • Odpowiedz