Wpis z mikrobloga

Jak wygląda taka pierwsza praca programisty


@PanDomestos: Zależy gdzie trafisz. Ale myślę że sporo zaczyna od utrzymaniówki w jakimś legacy szrocie, którego nikt ze starszych nie chce już nawet oglądać a ktoś ten burdel jeszcze ogarniać musi. No przynajmniej ja tak zacząłem. Plus jest taki, że po tym co widziałem już chyba może być tylko lepiej xD

Jakie języki znaliście


C++ (nie dziwne że wrzucili mnie w jakieś stare gówno)

Na
@PanDomestos: Chyba każda pierwsza praca tak wygląda :) Przez pierwsze kilka tygodni wydaje Ci się, że wszyscy rozmawiają ze sobą po chińsku. Nagle przychodzi moment, w którym się orientujesz, że rozumiesz coraz więcej, aż w końcu zapominasz, że kiedyś czegoś nie rozumiałeś.
Jak wygląda kwestia z j. angielskim


@PanDomestos: U mnie nie było potrzeba wcale. Co nie zmienia faktu że znam dosyć biegle i w bardzo wielu pracach, szczególnie w korpo jest to wymóg konieczny. Klienci są często z zachodu albo wręcz współpracownicy są z różnych krajów.
Uczyłeś się na VS Code? No chyba jednak nie, bo pierwsze wydanie to 2015 rok xD


@Khaine: Ja się uczę na bracketsie, bo na vs code nie mogłem ogarnąć live a wygodniej mi się pracuje z livem.

U mnie nie było potrzeba wcale. Co nie zmienia faktu że znam dosyć biegle i w bardzo wielu pracach, szczególnie w korpo jest to wymóg konieczny. Klienci są często z zachodu albo wręcz współpracownicy
Ja się uczę na bracketsie, bo na vs code nie mogłem ogarnąć live a wygodniej mi się pracuje z livem.


@PanDomestos: IMO do C++ czy C# to się nie ma co szczypać i powinno się używać Visual Studio. VS Code jest dobry chyba przede wszystkim do JS. Próbowałem go używać, ale w C# był dla mnie okrutnie biedny w porównaniu do Visual Studio i to nawet z dodatkami.

Ja też znam
@PanDomestos:
Znałem podstawy php, mysql i js.
Oraz oczywiscie html bo to najpopularniejszy jezyk programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaczynałem pisząc w notatniku, w pierwszej pracy pokazano mi notepad++
Pracowałem na hostingach klepiac badziewne dziurawe cmsy.
Królował standard robienia stron na tabelkach a pliki sie nazywalo *.inc.php i wszystko sie trzymalo w public bo tak robili wszyscy.
@Khaine: nie napisałem ze na stażu to robiłem. To była odpowiedz na pytanie jakie języki znałem jak szedłem na staz. Na stażu uczyłem się tego co w mojej wypowiedzi występu po zwrocie „nauczyłem się”
Królował standard robienia stron na tabelkach a pliki sie nazywalo *.inc.php i wszystko sie trzymalo w public bo tak robili wszyscy.


@Bezzalogowy: Profesjonalnie. U nas mamy np. dziedziczenie na 13 poziomach a raz widziałem jak ktoś #!$%@?ł if else na try catch, taki antypattern że wołasz wszystkich kolegów z pracy aby im też pokazać bo nie wierzysz w to co widzisz xD

@kebab-case: A to spoko. Do JSa wydaje się
@Bezzalogowy: Zupełnie inne kodowanie było. Strony internetowe wtedy robiło się tabelarycznie, teraz te podstawowe języki do kodowania jak html są coraz prostsze, nie trzeba dawać tylu znaczników. Niektórzy pomijają wprowadzanie języka, dają tylko UTF-8