Wpis z mikrobloga

@pawel-parapura
@kosciej
@Poranekk

Humanistą jest człowiek wszechstronny zajmujący się jednocześnie przedmiotami tymi j.polski i historia jak i tymi scisłymi typu matematyka czy fizyka. Utarło się przekonanie, że humanista to ktoś, kto nie radzi sobie z przedmiotami ścisłymi, a jest dobry tylko z j.polskiego i innych przedmiotów w których wystarczy wkuć coś na pamięć i pisać wypracowania, a nie trzeba prawie wcale rozumować, myśleć. Często wlaśnie tak jest, że osoba która jest tępa
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo: "nie trzeba prawie rozymować" hej gerwazy daj gwintówke pora strącić tę makówke. Chyba sobie jaja robisz. Przy pisaniu rozprawek trzeba myśleć więcej niż przy jakiś głupich definicjach. A sam humanizm polega na naukach o człowieku polecam poczytać coś więcej niż jakieś głupie stronki na demotywatorach
  • Odpowiedz
Powiedz poco Mi w szkole te granice, jak mam na przykład zamiar iść na studia na przykład na Pedagogike, Historię, Lingwistykę po jaką cholere

@Szaku69: żeby nie być głupkiem
  • Odpowiedz
@pawel-parapura: Teraz to mnie rozbawiłeś. Człowiek inteligentny z żadnym problemów mieć nie będzie. Humanizm jest nauką o człowieku. Matematyka jest nauką ścisłą. Ale czyż ta ścisłość właśnie nie jest totalnie ludzka? Zwierzęta także potrafią analizować zachowanie, ale czy potrafią wysłać swoich pobratymców na Marsa? Nauczyć się definicji to byle małpka potrafi, natomiast zrozumieć ją i pojąć jej relacje z elementami granicznymi - to jest sztuka sama w sobie. P.S. Tempo występuje
  • Odpowiedz
@pawel-parapura ja nie piłem do ciebie. Tylko to tego śmiesznego spłycania definicji humanizmu. XDD przecież to standard w obecnych czasach. Niedawno byłem świadkiem rozmowy dwóch madek : mój mały anonek ma problem z tabliczką mnożenia, to będzie humanista. ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Inny sposób:

licznik możesz zapisać jako (wielokrotność mianownika + (an+b)):

2n^2 + 3n - 1 = 2(n^2 + 5n +2) - 7n -5

To powoduje, że całe wyrażenie sprowadza się do (2 - [(7n+5)/(n^2 + 5n +2)])^2

(7n+5)/(n^2 + 5n +2) oczywiście dąży do 0, bo w liczniku masz wyrażenie liniowe, a w mianowniku kwadratowe.

więc zostaje 2^2 = 4.

@k44tajemnicza: Całość jest do kwadratu, więc 4, nie 2. ;-)
  • Odpowiedz
  • 116
@Szaku69 A uczą na studiach na statystyce,że statystycznie człowiek i taboret maja po trzy nogi?

Uczą że jak ktos wyciąga średnia z zbioru z dwoma elementami to znaczy że jest debilem.
  • Odpowiedz
  • 70
A jak będziesz miała 100 ludzi i 100 psów? :)

To znaczy że masz zbiór gdzie średnia nie da Ci informacji, z racji zaburzonego rozkładu. W statystyce jest wiele miar, nie tylko średnia.
  • Odpowiedz