Wpis z mikrobloga

Mireczki z zamiłowania do #motoryzacja #samochody prosiłbym o poradę.
Znajomej przecieka autko (skoda Fabia) w okolicy tylnych lewych drzwi (chyba). Niestety nie mogę znaleźć przyczyny. Otwory techniczne/odpływy są drożne a mimo wszystko woda znajduje sobie jakieś ujście. Uszczelki między drzwiami a karoserią wydają się być ok. To samo uszczelki przy szybie.
Czy jest jakaś taśma np. papierowa (coś jak papierek lakmusowy) która zmianiłaby kolor pod wpływem wody/wilgoci? Pomyślałem, że możnaby okleić newralgiczne miejsca i w ten sposób znaleźć źródło problemów. Sposób ma być w miarę szybki i tani. Może Panowie z #budownictwo mają jakieś patenty lub zbliżony do takiego działania materiał?
Myjnia i obserwowanie z środka gdzie sie woda pojawi zostawiam jako ostateczność (mogę jej pomóc dopiero po pracy gdy jest już ciemno a świecenie latarką i szukanie przecieku to słaba opcja). W warsztatach ją zbywają bo nie zarobią na niej - lepiej olej, klocki zmienić i wziąć dużo większe pieniądze co akurat się im nie dziwię.
Ew inne pomysły będą mile widziane.
Pobierz Skwarek85 - Mireczki z zamiłowania do #motoryzacja #samochody prosiłbym o poradę.
Zn...
źródło: comment_VLmQyaZigNYyxdlBzcRVPe4l2mdpp5Rj.jpg
  • 9
@Skwarek85: Woda "leży" na progu i wylatuje kiedy otwierasz drzwi po/ w trakcie deszczu?
Taki problem był u mnie w leonie (i praktycznie w każdym leonie).
Jak ściągniesz plastikowy boczek drzwi to pod spodem znajdziesz blachę przykręconą do drzwi, do której zamocowana jest instalacja elektryczna, zamek drzwi i podnośnik szyby.
W dolnej części uszczelka parcieje i w trakcie deszczu woda, która nie nadąża wylewać się przez odpływy przecieka i wlewa się
@Armo11: dlatego zaznaczyłem, że to opcja najszybsza. Sam tak robiłem za pierwszym razem kiedy w pracy zauważyłem, że w trakcie ulewy dywanik od strony kierowcy już "pływa". Szybko zdjąłem boczek, uszczelniłem i przynajmniej do domu nie musiałem wracać w kaloszach ( ͡° ͜ʖ ͡°)