Wpis z mikrobloga

  • 7
Fckk Katechetka puściła nam film dot. Papieża jaki to on dobry był. I myślałem, że mnie #!$%@? złapie! Otóż, w tle leciał Bapież :D, a facetka bezpodstawnie nawijała o tym, że nie bez powodu pycha jest 1. w kolejności grzechów głównych, bo zaczyna się niewinnie właśnie od niej i wymieniała:
-nie będę się słuchał tych bredni katolickich
-ja wiem lepiej i uparcie bronię swojego zdania
-liczy się image i pieniądze, czy sława..
I cytuję:
"Kościół ostrzegał, a ja was uświadamiam, że demony strachu i pychy nie pozwolą wam się wypowiadać, ale nie bójcie się, te duchy przysłaniają wam oczy. Idźcie walczyć i wyspowiadajcie się, bo w stanie łaski uświęcającej dostajecie od Boga wsparcie, a Anioły uchronią was od tego demonologicznego bagna."
Tyle, że niestety nie próbowałem nawet jej tłumaczyć, że to działa w 2 strony np.
-Boga nie ma i marnujesz czas, a ja cię ostrzegałem. Kościół przysłania ci oczy i jest przyczyną tego że twoje zdanie jest od niego uzależnione. Nie daj się ogłupić masz swój mózg, czemu słuchasz się większości itd.
~~~
Jak mam z nią rozmawiać? Co zrobić, żeby przestała bezpodstawnie nawijać o jej cudach i znakach?
Np. Jechała 120kmph i wyjechał jej Typo z szosy i ona różaniec miała na lusterku, później spadł jej na twarz jak wymanewrowała i tłumaczyła, że ratunek przed wypadkiem to kolejna zasługa Boga..........
#bekazkatoli #religia #help
  • 12
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bupson:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia
U osób religijnych występuje silny efekt potwierdzenia, interpretują większość pozytywnych życiowych zdarzeń jako ingerencję Stwórcy.

Co do cudów to niech wykaże za pomocą metody naukowej, że to właśnie Bóg uzdrowia chore osoby, a nie na przykład egipskie bóstwo Sechmet. To, że nastąpiła remisja jakiekolwiek choroby u osoby wierzącej nie jest dowodem na cud, takie remisje występują wśród wszystkich ludzi niezależnie od wyznania. Współczesna medycyna np. nie zna przypadku
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bupson: trochę jest to śmieszne, że w takim Lourdes przewija się rocznie miliony osób chorych, a Kościół "potwierdził" tylko 70 cudów. Nawet jeśli przyjąć, że te statystyki są tysiąckrotnie razy zaniżone to i tak odsetek uzdrowionych nie przekroczy jednego promila. Czy Jezus Chrystus będąc na Ziemi uzdrawiał tylko nielicznych? Widocznie jego matka coś słaba jest w te klocki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bupson: Zepsucie chaosu bardzo często jest subtelne i zaczyna się niewinnie, lecz rujnujące siły nie liczą się z czasem i najdrobniejsze ziarno zepsucia zostaje bezwzględnie wykorzystane. Niech katechetka podziękuje Bogu Imperatorowi, gdyż Imperator chroni.

A tak na poważnie to religijni ludzie często tak mają, ich światopogląd bazuje na założeniach bazujących na założeniach, których nigdy nie miała powodu ani chęci obiektywnie sprawdzać czy udowadniać.
Więc z logiką raczej kiepsko bo jeśli im zależy na prawdzie a na pytanie skąd wiesz odpowiadają że boga nie wolno sprawdzać to coś nie halo.
Wiedzę że lubisz takie tematy a jeśli ogarniasz angielski to polecam ci the atheist experience.
Jest to internetowy call in show gdzie z reguły wierzący dzwonią do ateuszy i
LegionPL - @bupson: Zepsucie chaosu bardzo często jest subtelne i zaczyna się niewinn...

źródło: comment_Y1iJ5auIirkF2KenNDIDHlUSF7miUFUu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz