Wpis z mikrobloga

Mirki! Potrzebuję pomocy!
Mam Windowsa i chciałbym jako drugi system postawić sobie ubuntu, żeby poznać środowisko etc. I teraz tak, mam dysk SSD 240GB na którym jest zainstalowany windows 10, drugi dysk to po prostu pojemnik na różne różnościa. Wydzieliłem sobie na HDD 200GB miejsca i chciałbym tam zainstalować owego ubuntu. Instalacja przebiega bezproblemowo ale po instalacji, kiedy mam ekran wyboru systemu (ubuntu, zaawansowane opcje ubuntu, windows i jeszcze system setup) Po wyborze ubuntu system nie chce się uruchomić, czasami wisi na czarnym ekranie a czasami pokazuje błędy jak na poniższym zdjęciu. Czytałem na forach odnośnie ustawień bootowania w biosie, próbowałem kilku możliwości ale zmiany to były jedynie czarny ekran przy uruchamianiu albo owe błędy.

Jak został zainstalowany ubuntu: ~150 GB (/home) Partycja 40GB na system ( / ), 10GB na swap, 300 MB ( efi - wybrany jako urządzenie rozruchowe, wybierałem również jako urządzenie rozruchowe cały dysk HDD, na partycji systemowej windowsa nie próbowałem). Instalowałem ubuntu na 3 możliwości ale efekt końcowy był ten sam. W momencie jeśli z poziomu wyboru systemu wybiorę zaawansowane opcje ubuntu i recovery mode, mam opcję uaktualnienia bootowania z gruba? tak, coś takiego - nie pomaga. Ale jak z poziomu recovery przejdę do wznowienia uruchamiania systemu, ubuntu się odpala i wyskakują przy starcie zielone OKejki. Ale rozumiem, że w tym momencie uruchamiam go w trybie awaryjnym.

Drodzy Mirkowie! Potrzebuję waszej pomocy. Będę wdzięczny za każdą chęć rozwikłania mojej trywialnej zagwostki!
#pomoc #windows #linux
azbestnyPlac - Mirki! Potrzebuję pomocy! 
Mam Windowsa i chciałbym jako drugi system...

źródło: comment_s2kXR59LkIh8A8PniCtY4X6pOqlKL2pb.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz