Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

13/150
Amouage Jubilation XXV Man

Zapachy arabskich marek, które nie są robione po europejsku są dla mnie bardzo trudne w noszeniu. Będąc w perfumeriach już często podczas pierwszego kontaktu czyli powąchania korka wiem, ze nie ma nawet mowy o tym żebym mógł je przetestować. Z tym amłażem na szczęście było inaczej. O ile takiemu Reflection Man dałem szansę dopiero za drugim czy trzecim razem tak w Jubilacie zakochałem się od razu i wiedziałem, że musze go mieć. Co mi się spodobało to brak tęgo #!$%@? do granic możliwości, wstrętnego, arabskiego kadzidła połączonego z oudem oraz bardzo owocowa słodycz. Dym i oud co prawda są ale na tak przyjemnym poziomie, że nie dominują całej kompozycji co jest chyba niestety rutyną w perfumach z Bliskiego Wschodu. Jerzyny, pomarańcza, miód, delikatna mirra, oud, piżmo, to wszystko tutaj łączy się w znamienitą całość, a te nuity to pewnie i tak tylko 1/4 składników użytych do skomponowania tego arcydzieła.
Jubilation jest jak heroina, uzależnia po pierwszym strzale. Nie wiem z którego roku mam odlewkę ale parametry ma zajebiste. Będąc na weselu w czerwcowy, upalny dzień wytrzymał na mnie bez problemów 12h. Projekcja na poziomie bardzo dobrym. Co prawda użyłem bardzo dużej ilości psików, ale nie zmienia to faktu, ze projektował kilka godzin o czym raczyła mi przypominać podczas zabawy dziewczyna.

Wyśmienity, balsamiczno-owocowy twór, którego każdy kto choć trochę interesuje się perfumami powinien poznać. Klasa.

typ:balsamic / oriental-spicy
zapach:8,5/10
trwałość:9,0/10
Projekcja:8,0/10
cena:580 zł za 100 ml testera / 620 zł za 100 ml produktu
dr_love - #150perfum #perfumy

13/150
Amouage Jubilation XXV Man

Zapachy arabsk...

źródło: comment_5AyYOhZSv2mTC0R2YoGPhhjZwQOjLysP.jpg

Pobierz
  • 51
@dr_love ten to zupełnie nie moje klimaty. używam Myths. Próbowałeś? Bardzo ciekawy według mnie zapach. Podoba się kobietom. Z Amouage lubię jeszcze Journey i Epic. Drogie ale warte wg mnie swojej ceny bo są niesamowicie wielowymiarowe i trwałe
@dr_love: Tylko mówię ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z polecanych i sprawdzonych przeze mnie jeszcze to ostatnio dorwalem dosc nietypowy zapach w niezlej cenie - Hugo Boss Dark Blue na lotnisku na wolnoclowej za bodajze 19.99 euro.
Zapach bardzo przypomina.. Colę
Mam wersje z białym korkiem, te stara i wymiata mocno, tylko na specjalne okazje bo juz mało i szkoda :)) zrelacjonujesz inne amouage? Które bys polecił?
@Czarzy: Za niszowe perfumy, to nie jest jakoś mega drogo. Pamiętam jak podczas imprezki w klubie w UK poszedłem do łazienki i tam mają zwyczaj, że przy umywalkach stoją perfumy i można się nimi psiknąć i wśród Diorów, Chanel, Herrer, Miyakich stał Creed Aventus. U nas 120 ml tych perfum, to cena między 1200, a ponad 1300 złotych.
@dr_love znam, ale jak dla mnie zbyt slodki(?) Teraz uzywam samego olejku z paczuli, ale czesto spotykam sie nieprzychylnymi opiniami na temat tego zapachu. Szukam perfum, w ktorych ziemistosc paczuli ginie, a zostaiaje tylko pozniejszy utleniony (?) aromat.
@sunrise666: poleciłbym sprawdzić wszystkie, może być tak, że niektóre się spodobają,a niektóre odrzucą. Najbardziej bezpieczne dla mnie Silver, Beach Hut, Sunshine Man, \Ciel.
@czarodziejski_flet: to musisz pytać kogoś bardziej obeznanego w temacie bo aż tak to się w nuty nie zagłębiam.