Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Zaczynam prace nad książką kucharską która będzie mieć 250 stron. Już jedną zrobiłem ale tym razem chciałbym sobie nieco ułatwić prace. Chciałbym ustawić sobie coś takiego żebym mógł łatwo edytować wszystkie strony z jednego master page. Nie wiem czy to jest możliwe już tłumacze o co mi chodzi.

Wklejam sobie tekst na pierwszą stronę (oczywiście każda strona inny teskt), ustawiam sobie rozmiar obszaru tego tekstu itd. Później duplikuje to na na kolejne 250 stron (bo chce żeby był taki sam rozmiar itd.) jedyne co to podmieniam tekst. Potem dzwoni klient i mówi że chce te wszystkie teksty lekko rozszerzyć w lewo. I teraz normalnie bym musiał każdy po kolei tekst łapać i rozciągać obszar roboczy, to głupie i strata czasu. Najlepiej by było ustawić jakiś master page w który bym wszedł,zmieniłbym rozmiar obszaru roboczego tekstu i bum na wszystkich 250 stronach by się tekst rozszerzył.

Domyślam się że chodzi o master page ale nie wiem jak i czy da się to zrobić. Nie wiem czy załapaliście o co mi chodzi. Coś jak Paragraph Style (że zmieniam generalną opcje i wszystko się dostosowuje co jest do niego przypisane) tylko żeby to działało na rozmiar przestrzeni roboczej tekstu. Wiecie że sobie złapie ten obszar roboczy tekstu i go rozszerzę i on się rozszerzy na wszystkich innych przypisanych obszarach roboczych. Oczywiście nie zmieniając samego tekstu który musi być inny na każdej stronie.

Sorki jeśli zagmatwałem.
#indesign #grafika #dtp
GrzegorzPorada - Mam pytanie. Zaczynam prace nad książką kucharską która będzie mieć ...

źródło: comment_XV11uMO8MKTnPHDkrzkdGKWznfkxPJNc.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz