Wpis z mikrobloga

Mirki Wszystkożerne - jaki macie stosunek do wegan. Traktujecie ten temat z przymróżeniem oka i wtrącacie jakiś soft żarcik w każdą( no dobra prawie każdą) rozmowę w uf temacie? Czy raczej jesteście przeciwko takiemu "postępowaniu" i drwicie z przedstawicieli ?

#pytaniezdupy #pytanie #problemypierwszegoswiata #niepopularne #gownowpis
InsertPPL - Mirki Wszystkożerne - jaki macie stosunek do wegan. Traktujecie ten temat...

źródło: comment_ztrEO28TjavbwDKKHPs5F0esu4LVBAbM.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@InsertPPL co ty #!$%@? w ogóle? Jak można być przeciwko komuś kto wyrzeka się jedzeniu mięsa? Prawda jest taka że na świecie byłoby lepiej gdyby ludzie nie jedli mięsa i nie, nie jestem weganem uwielbiam mięso i póki nie będzie syntetycznego mięsa które będzie smakowało tak samo jak prawdziwe to będę je jadł ale dla całego świata będzie lepiej jak produkcje mięsa ograniczy się do 0 i trzeba być krotkowzrocnym idiotą
  • Odpowiedz
@InsertPPL: to raczej amigo powinno odwrotnie byc, to weganie okazuja wiekszy szacunek dla wszelkiego stworzenia i my raczej jako ludzie myslacy ktorzy nie chca zadawac swiadomie cierpienia organizmom zywym powinniy ich nasladowac a nie drwic z nich. i to calkowicie pomijajac wszystkie aspekty etyczne traktowania drugiego czlowieka :D
  • Odpowiedz
@aleroc:Na wstępie ochłońmy :) w pierwszej kolejności - tak można byc przeciwko komuś kto wyrzeka się jedzenia mięsa - znam takich ludzi, którzy TWARDO obrażają takie jednostki - czego ja nie podzielam, nawet więcej -Gardzę.Co do tego że powinniśmy ograniczyć spożywanie/produkcję mięska to się nie zgadzam bo niby dlaczego ? - nie po to te krówki,koniki, króliki itp itd. żeby się marnowały ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@InsertPPL: Uważam, że to osobisty wybór każdego i nie powinnam się wtrącać. Ja też nie chciałabym żeby ktoś mi komentował co jem. Natomiast zawsze staram się mentalnie zanotować kto nie je mięsa, żeby w razie odwiedzin u mnie nie zapodać takiej osobie np. kotleta na obiad.
  • Odpowiedz
@aleroc: To jest straszne #!$%@? IMO , bo jak Farmerzy mieli już miliony krów itp zasiedlali wielkie połacie terenu - i te krówki tam pierdziały,srały żarły trawę - Farmerzy wycinali lasy zeby je gdzieś wypasać ( to jest największy problem) - a auta dopiero zaczynały swoje pierwsze kroki a mimo to dogoniły ( i niby nie przewyższyły krówek w emisji co2). także ten temat bym odstawił.
  • Odpowiedz
  • 0
@InsertPPL ale przeczytaj ten artykuł ze zrozumieniem xd (nawet #!$%@?ą podałem ci cytat) tam nikt nie neguje tego że transport wytwarza więcej gazów cieplarnianych niż krówki ale końcowy wniosek jest nadal taki że krówki emitują całkiem spory odsetek tych gazów i zmiana nawyków żywieniowych wyszła by dobre, ale co ja się będę produkował w internecie nikt ci nie przyzna racji, nigdy ))¯_(ツ)_/¯ więc jak dla mnie eot
  • Odpowiedz
@aleroc: Wybacz Mi niedoczytanie - czytam w miarę szybko bo czas mnie goni do spania bo rano trzeba wcześnie wstać. - prawda prawda - zmiana nawyków mogłaby zmienić coś w tym temacie i pewnie już zmienia , tak jak transport też wprowadza elektryczne auta :P - wszystko przyjdzie z czasem :)
  • Odpowiedz
@InsertPPL: mm to troche relatywnie bo z pewnością znajdą się kultury w których zjedzenie czegoś jest najwyższa forma okazania mu szacunku, no ale u nas trochę można to sprowadzić do 2 zasady imperatwu kategorycznego :P czyli traktują żywy organizm jak żywy organizm a nie jako potencjalne żarcie co też trochę się wiąże zw sposobem traktowania ich np inaczej traktujesz np żonę niż niewolnika xd
  • Odpowiedz