Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #kanyewest #rap #czarnuszyrap

produced by Kanye West - playlista

#10
Common - Be

dobry wieczór. ja tylko na moment.

jak coś, to od jakiegoś czasu wrzucam na moim autorskim tagu "playlisty tematyczne", w formie mini rankingów z opisami. jak poszperacie i cofniecie się do przyszłości, będziecie mogli posłuchać co udało mi się dotychczas skleić i poczytać ciąg pretensjonalnie jąkających się literek. konto spotify, na którym umieszczam i uzupełniam każdą z playlist znajdziecie tu.
(jak ktoś ma jakiś ciekawy pomysł na ranking/playlistę, to chętnie bym se zrobił coś takiego na specjalne zamówienie)

a dzisiaj nowy ranking, którym chciałem sobie( i wam oczywiście) przypomnieć, że samozwańczy picasso rapu, potrafił/potrafi co jakiś czas usypać kilku ziarenek z pustyni własnego ego i zrobić miejsce na jakiś szlachetny kamyczek od wiernych, którzy wymodlili od niego możliwość współpracy.

dlatego 10 kawałków wyprodukowanych dla innych artystów(więc wszystko z solowej twórczości odpada), przez naszego ukochanego i znienawidzonego jednocześnie(w jednej chwili) mesjasza post-urbanistycznych marzeń o pogoni za lepszej jakości życiem. odciskającego ciężkim butem głęboki ślad, przybrudzony narcyzmem i artystyczną hegemonią. czym w niezwykle satysfakcjonujący dla tych bardziej cynicznych obserwatorów, burzy i niszczy bezpłciowy, politycznie-poprawny popkulturowy światek, chowający swoje problemy za botoksowym staus quo.

a dzisiejszego kawałka nawet nie ma sensu opisywać, bo nie da się w lepszy sposób zacząć, jakiejkolwiek, playlisty z rapem.

KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #kanyewest #rap #czarnuszyrap

produced by Kanye W...
  • 4
@romodel jak znajdę wszystkie kawałki to chętnie dam.
@ShadyTalezz pewnie, że niedocenione. Bo wydane w czasach, kiedy rapowe środowisko nie było do końca przychylne jakimkolwiek eksperymentom w obrębie gatunku i 'true' nawijania na pętli. Jakbym chciał trochę podkolorowac to bym napisał, że Electric Circus to Kid A rapu dx