Wpis z mikrobloga

Warto zakładać revolut na zakupy za około 40$ z gearbest i chińskich sklepów (rzadko podróżuję za granicę i robię zakupy z chin - może prezenty na gwiazdkę tam kupię)? Normalnie płaciłbym paypalem z podpięta kartą debetową Santander (BZWBK). I czy z tak podpięta kartą w wypadku Santandera lepiej płacić kursem wystawcy karty czy paypalowym?

Drugie, czy zmieniło się coś odnośnie vatu na granicy? Dalej do 50$ jest bez vatu?
Ile idą przesyłki z Chin tak średnio? 30dni?

#revolut #gearbest #aliexpress #zakupyzchin #pytanie
  • 17
Dalej do 50$ jest bez vatu?


@Lewo: Nigdy nie było czegoś takiego. W praktyce drobne rzeczy przelatują bez VATu, ale teoretycznie mogą zostać objęte procedurą celną niezależnie od wartości.
Załóż sobie kartę Revolut albo Curve - tak będzie najtaniej.
@Lewo: popatrz różnicę kursów i sam sobie odpowiedz. Przy 20gr masz 8zł różnicy przy Twojej kwocie.
Vat jest nawet od 0.1$ więc tak - dalej nic się nie zmieniło.
Paczki z chin idą średnio od 10 do 60 dni w zależności od środka lokomocji (samolot/pociąg/statek)
@Lewo: Zawsze wybieraj w $ - inaczej masz przeliczenie wg kursu sklepu/pośrednika/realizatora płatności.
Załóż Revolut - wpłacaj tam Zł i pozwól by Revolut sam sobie wg aktualnego kursu ściągał odpowiednią ilość $/zł.

Jak dojdziesz do wprawy lub bedziesz chciał troche zaoszczędzić to kup $ w aplikacji revolut jak dolar będzie tańszy.

Jako kupujący w Paypal nie ponosisz kosztów - otrzymujesz za to 6 miesięcy ochrony czyli założenia sporu który w 90%
@Skwarek85: @JK91:
ok to teraz powiedzmy, że mam zakupy za 40$
na paypalu wszedłem w podsumowanie -> saldo konta paypal -> zarządzanie walutowami i za "przeliczenie płatności" obliczyło mi 40$ -> 156,28zł ( 1PLN = 0,2559USD )

na revolut obowiązuje kurs międzybankowy, sprawdziłem na waluty24.info i wyszło mi
40$ -> 148,43zł ( 1PLN = 0,2695USD , chociaż to co chwilę się zmienia )

Czyli jakaś realna różnica jest, tylko nie
@JK91: @Skwarek85: jeszcze jedno pytanie, jak wybiorę kartę fizyczną to dostanę też od razu wirtualną, albo numer fizycznej karty która będzie do mnie szła bym mógł dziś zrobić zakupy, czy będę musiał czekać aż dojdzie?
@Lewo: Przecież Ci napisałem wcześniej, że dla Twojego przykładu różnica wyniesie ok 8zł (7,85 wg Twoich wyliczeń).
Karta fizyczna revolut - 9,99zł za dostawę (czasami jest gratis jak nie zamówisz 2 tygodnie od założenia konta). Jak nie potrzebujesz fizycznej to pozostań przy wirtualnej
@JK91: już drugi raz się weryfikuje, raz na prawie jazdy, raz na dowodzie (z zasłoniętymi wszelkimi liczbami, tylko adres i imię/nazwisko), robię raczej ostre zdjęcia i odrzuca. chcą "clearer image of your ID documents" xD
nie wyjdę dokładnie tak jak na fotce która była jakiś czas temu (byłem trochę chudszy na twarzy) robiona w studiu z innym fryzem.
Chyba, że problemem są pozasłaniane dane?

chyba to oleje, bo weryfikacja chyba też
@JK91: w każdym dokumencie mam niewyraźne zdjęcie, bo banany z urzędów robią skany fotografii zamiast użyć pliku. jedynie prawko trochę ostre, ale robione x lat temu.
narazie 4-ta próba weryfikacji, tym razem paszport. napisane, że dadzą znać do 72h.

To chyba dodam jeszcze kartę wirtualną do konta bo nie dostanę numeru karty którą do mnie wysłali bez aktywacji jej

edit: przy stworzonej wirtualnej też nie widzę numeru tylko jest "trwa weryfikacja