Wpis z mikrobloga

To jest Fred. Jak widzimy tworzy on zapis transakcji na kamiennej tablicy.
PKO uruchomiło sieć z dwóch komputerów pomiędzy którymi zachodzi synchronizacja plików.
PKO, nazywa to "blockchainem" i trwałym nośnikiem.
Uważam że Fred tworzył dużo trwalszy nośnik i bardziej zasługuje na nazwanie go
blockchainem niż to co stworzyło PKO..
Kiedy robię zdjęcie smatphonem zostaje ono zapisane na nim, oraz przesłane na serwery google.
Google tworzy również backup mojego zdjęcia, więc istnieje ono w sumie w trzech kopiach.
Moje zdjęcie jest o 50% bardziej utrwalone niż dane w "blockchainie" PKO.
Dziękuję za uwagę.

#kryptowaluty #bitcoin #blockchain
cyberpunkbtc - To jest Fred. Jak widzimy tworzy on zapis transakcji na kamiennej tabl...

źródło: comment_I9i38pZgkRDmeCOWgP825Vsr5KsOJ24s.jpg

Pobierz
  • 32
Moje zdjęcie jest o 50% bardziej utrwalone niż dane w "blockchainie" PKO.

Dziękuję za uwagę.


@cyberpunkbtc: zakładając że faktycznie zrobili sieć z 2 kompów (źródło plz)

to mają 2 razy lepiej zabiezpieczone dane niż Fred (1 kopia)

Uważam że Fred tworzył dużo trwalszy nośnik i bardziej zasługuje na nazwanie go

blockchainem niż to co stworzyło PKO..


@cyberpunkbtc: jak z dystrybucją kopii zapisu freda w tym przypadku?
@lGOYKWAheRgqAbhassZmvWZiztjKwC: Wiadomo że liczba kopii jest mniejsza, jednak uważam że bardziej spełnia to definicję "TRWAŁEGO NOŚNIKA".
Daj spokój, to co zrobiło PKO to żenada. Jest dokładnie tak jak się spodziewałem. Zrobili serwis gdzie niczego nie możesz zweryfikować, tylko bank ci potwierdza że hash się zgadza. Żenada.
Mój wpis na ten temat: https://www.wykop.pl/wpis/35326069/jak-bank-pko-robi-z-klientow-idiotow-kiedy-zawiera/
Potwierdzenie "przewidywań": https://www.wykop.pl/wpis/35752577/mozecie-juz-sobie-zobaczyc-jak-dziala-blockchain-/
Czy bank PKO jest nam w stanie udowodnić że nie zmienił zapisków w umowie i przedstawia nam oryginał? NIE!


@cyberpunkbtc: Jest w stanie bo w przypadku zmiany treści dokumentu bedziesz miał inny hash :)

Nie ma specyfikacji i faktycznie jest szansa że to losowy ciąg znaków ale w przypadku pierwszego pozwu o zmiane warunków umowy dostaną taki audyt, że wyjdą takie rzeczy.

Ja na ich miejscu bym nie ryzykował :)
@lGOYKWAheRgqAbhassZmvWZiztjKwC: Ale co mnie to obchodzi jeżeli nie jestem w stanie sam zweryfikować tego hashu? To nadal żałosne zapewnienie banku i tyle.
Wystarczyło rozesłać do klientów mailem zwykły PDF podpisany przez bank i tyle. Proste technologie które można spokojnie wykorzystać do tego typu potrzeb istnieją od dawna. Blockchain to marketing i tyle...
cyberpunkbtc - @lGOYKWAheRgqAbhassZmvWZiztjKwC: Ale co mnie to obchodzi jeżeli nie je...
@lGOYKWAheRgqAbhassZmvWZiztjKwC: Co mnie obchodzi jakaś wpadka? To jest żenująca imitacja blockchaina pod każdym względem. Równie dobrze kiedyś mogłeś nie brać swojej kopii umowy od banku i bazować na "ryzyku wpadki" banku kiedy będzie ci chciał przedstawić swoją kopię, twierdząc że jest zgodna z oryginałem. Nikt tego nie robił...
Zbyt bardzo jesteś ufny systemowi i bankom. Chyba nie masz pojęcia co się #!$%@? na świecie
Zbyt bardzo jesteś ufny systemowi i bankom.


@cyberpunkbtc: i skąd to założenie? Nie ufam bankom, nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "system"

Równie dobrze kiedyś mogłeś nie brać swojej kopii umowy od banku i bazować na "ryzyku wpadki" banku kiedy będzie ci chciał przedstawić swoją kopię


nie masz racji. bez swojej kopii nie policzę sumy kontrolnej i nie udowodnię róznicy. miedzy swoją kopią a bankową.
@lGOYKWAheRgqAbhassZmvWZiztjKwC Jeśli ktoś nie wierzy zapewnieniom banku, zawsze może samodzielnie wygenerować i zweryfikować hash. Na stronie: https://www.pkobp.pl/archiwalne-dokumenty/# udostępniamy dokumenty oraz identyfikatory hash (hash przesyłany jest również w komunikacji do klientów). Można wykorzystać np. ogólnodostępne narzędzie dostępne na stronie: https://emn178.github.io/online-tools/sha256_checksum.html, wgrać na stronie podpisany cyfrowo przez bank pdf. i wygenerować hash, a następnie porównać z hashem podawanym przez bank – powinny być identyczne.
Niektórzy klienci nie wyrazili zgody na komunikację drogą mailową,