Wpis z mikrobloga

@Nedkely: Homoseksualiści mi nie przeszkadzają, nikogo nie krzywdzą, więc niech robią co chcą, nie zaglądam nikomu do sypialni, ale z tego co wiem, nadal nie wiadomo co determinuje to, że ktoś staje się homoseksualnej orientacji. Czytałem jakieś badania, że jest to spowodowane uszkodzeniem jakiegoś genu w jednym z chromosomów, ale nie wiadomo czy to jedyny powód(I chyba było to niepotwierdzone). Chciałbym się kiedyś tego dowiedzieć, bo mnie to intryguje, co w
@NPrBaz Nie wszystko musi mieć sens z ewolucyjnego punktu widzenia. Gdyby ewolucja determinowała każdą dziedzinę życia, to ludzie nie spędzaliby czasu na rozrywce jako takiej, ale cały czas możliwie rozwijali. Kontakty homoseksualne były obecne od zawsze np. w starożytnej Grecji i propagowanie związków mężczyzna - kobieta nadal tego nie zmieniło. Zawsze będzie część osób, która będzie preferowała tą samą płeć, tak jak jest pewna ilość osób preferujących brunetki itd. To znacznie bardziej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@NPrBaz: z ewolucyjnego punktu widzenia jak najbardziej miałoby sens, by jakaś mała część grupy osobników nie rozmnażała się, a wciąż brała udział w zbieraniu zasobów niezbędnych do ochrony i wychowania dzieci pozostałych członków społeczności. W ten sposób więcej zasobów przypada na dziecko i zmniejsza się zagrożenie jego przedwczesnej śmierci. Innymi słowy, taki "support"
Z ewolucyjnego punktu widzenia nie ma to za bardzo sensu


@NPrBaz: ma, jeśli np. gatunek ma tendencje do dłuższego przebywania w rozdzielonych płciowo grupach (chłopy na wojnę, baby w domu) plus np. sporo tych chłopów na wojnie ginie :P (zdaje się, że cała kultura yuri w Japonii własnie na tym wyrosła)
@dendrofag: W glosowaniu specjalistow wysokiej klasy, ktorzy prowadzili szereg badan naukowych c na temat homoseksualizmu czy wplywa negatywnie na zdrowie i stan psychiczny czlowieka, prowadzili konwersje homoseksualistow i leczenia ich z tego z miernym skutkiem przez grube dziesieciolecia.
Powiedz prosze jakie masz kwalifikacje by podwazac caly dorobek 120-140 letniej seksuologii i lekarzy ktorzy ja budowali?
Powiedz prosze jakie masz kwalifikacje by podwazac caly dorobek 120-140 letniej seksuologii i lekarzy ktorzy ja budowali?


@Nedkely:

Ale wiesz, że nic się w kwestii homoseksualizmu nie zmieniło poza nazewnictwem? Wiesz, że do roku 1973 ta sama grupa wykształconych seksuologów i lekarzy twierdziła, że homoseksualizm JEST chorobą? Dodam, że nie przeprowadzono wtedy żadnych przełomowych badań, stan wiedzy nie wszedł na jakiś nowy level, nie odkryto niczego co wywróciło nasze postrzeganie. Po