Wpis z mikrobloga

Mireczki ten wyciek ze skrzyni to może być uszczelniacz wałka? Druga sprawa piszczący dźwięk z tej samej okolicy zarówno na luzie jak i ze wciśniętym sprzęgłem. Nie są to na pewno paski alternatora. Łożysko sprzęgła? Ogólnie żadnych innych objawów nie ma, można ruszyć z piskiem opon i nie wkręca się na obroty przy wciśnięciu gazu do oporu, jedynie przy ruszaniu czasem ma zadyszki i drgania jakbym za mało gazu dodawał i chciał zgasnąć.
Piszczenie - https://soundcloud.com/ari-aal/pisk-1
Peugeot 206 1,4 benz

#motryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #naprawa
Pobierz bebennizarlak - Mireczki ten wyciek ze skrzyni to może być uszczelniacz wałka? Druga ...
źródło: comment_6sg6BdZZEGQQHrjaAx8nnbcjN8QHz5EG.jpg
  • 5
leci z uszczelniacza wału korbowego w silniku albo z uszczelniacza wałka sprzęgłowego w skrzyni.Tak czy tak trzeba zrzucić skrzynię, a wtedy będzie widać (o ile nie leci z góry silnika i spływa łączeniem skrzyni :D )
co do piszczenia to dziwne, łożysko oporowe zazwyczaj słychać jako takie chrobotanie/grzechotanie i ustaje po wciśnięciu sprzęgła, ale nie mówię nie.Przy wymianie uszczelniacza też będzie można to sprawdzić. Ogólnie polecam wtedy tak czy tak wymienić to
@cichanos: Silnik jest suchy bo oglądałem go dosyć dokładnie no chyba że z jakiegoś zakamarka trudno dostępnego ale wątpie. Sprzęgło jest od nowości ( przebieg 131k) natomiast w czasie eksploatacji nie daje żadnego objawu zużycia, dzisiaj nawet z trójki bez problemu ruszyłem. Rolki nie sprawdzone ale to popiskiwanie wyraźnie nie jest od tamtej strony tylko właśnie z okolicy skrzyni. Dzisiaj jeszcze zauważyłem, że silnik przy ruszaniu na półsprzęgle wydaje taki dziwny