Wpis z mikrobloga

Ku\*\*a, ja pie\*\*ole, jak mnie wku\*\*iają te ebane Micro$oftowe g\*\*wna. Muszę w #pracbaza używać skajpa, a nawet dwóch skajpów, bo jakiś geniusz marketingu z M$ stwierdził że ze Skype for business nie będzie można się dodzwonić do osób posiadających zwykłe konto skype.
W dodatku skype na #windows to chyba jedyny komunikator internetowy, który ma problemy z połączeniem internetowym. Nosz ja pier\*\*le, połączenie u mnie w komputerze działa, przeglądarka działa, wszystkie aplikacje łączą się z internetem, tylko skajp kłamie, że brak połączenia internetowego... i tak aż do zrestartowania kompa. No jak można tak bardzo spier\*\*\*ić taką prostą rzecz?
  • 8
@Koliat: No tak, dużo poważniejszy opisany problem, czyli to że skajp gubi połączenie przy zmianach sieci, przy uśpieniu etc... to też zapewne wina admina w mojej firmie...
Ale masz rację jadu wylewam dużo bo z tym M$owym softem nie zostaje nic innego jak #gorzkiezale i #buldupy w internetach.
@Koliat: No mamy, używam też jakichś vpnów czasami, ale to w ogóle nie powinno mieć znaczenia Wszystkie inne aplikacje działają dobrze niezależnie od przepisania sieci, routowanie tras testowałem z vpn i bez i działa dobrze, jeden skajp magicznie coś sobie #!$%@? i potem się gubi, tak że nawet restart aplikacji nie pomaga
Ale spoko nie potrzebuje porady technicznej, potrzebowalem wyładować frustrację po kolejnych zmarnowanych kilkunastu minutach mego życia i kolejnym spóźnieniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@running: no jakby używasz softu pisanego pod zastosowania domowe w dużej firmie. Rozwiązaniem jest uruchomienie external connections na serwerze SfB i będzie działać, tak jak działa w każdej firmie gdzie jest office365/serwery SfB wdrożone.