Wpis z mikrobloga

Heja, dla fanów mordobić w 2D przygotowałem film o moim zdaniem jednej z lepszych serii bijatyk które możecie znać z salonów gier. Serią tą jest Samurai Shodown (w japonii znane jako Samurai Spirits) od jednego z lepszych developerów z tamtych lat czyli SNK (stworzyli wiele świetnych tytułów tj. Metal Slug czy też The King of Fighters).

#staregry #retrogaming #arcade #snk #samuraishodown #gimbynieznajo
Sulikczek - Heja, dla fanów mordobić w 2D przygotowałem film o moim zdaniem jednej z ...
  • 13
  • Odpowiedz
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: powiem Ci, że w ostatni weekend przesiedzieliśmy z kumplami od około 19 do 2 w nocy przy arcade stickach z czego większość czasu to był The Last Blade 2 :) a mieliśmy ogrywać SS6 jako część w którą jeszcze nie graliśmy razem, a odpaliłem na rozgrzewkę TLB2 :P
Niby podobne do Samurai Shodown, a zarazem tak odmienne - dawno nie pamiętam tylu emocji przy uczeniu się gry co wtedy :)
  • Odpowiedz
@acctim: nigdy się nie zgadzają :D ale chociaż zawsze hajs się zgadza :)
nie wiem czy to xinput czy directinput, ale pod PC podpinam normalnie po USB i mogę grać na emulatorach (póki co testowałem z emulatorami: retroarch, pcsx2, epsxe, winuae i śmiga normalnie - gorzej natomiast z niektórymi grami PCetowmi nie ze wszystkimi odchyl gałki jest dobrze interpretowany).

To Coinops jest też na PC ? kurła ! to ja się
  • Odpowiedz
@Sulikczek: tam chyba mozesz edyowac klawisze, jest wyjasnione gdzies na dole. gry najwazniejsze, tam od razu masz 100GB (z 1000gier na pewno) danych. mozesz na klocku, moze lag mniejszy przez klocka. ja mialem instalowac i nigdy sie za to nie zabralem. na pewno wygodniej przez pc.
nie no chodzilo mi o sama plytke, jakies 50 dolarow i wymieniasz po prostu. w sumie moze lepiej sprzedac i kupic 2 stiki xD a
  • Odpowiedz
@acctim: dostałem klocka z wgranym coinopsem, jedynie męczyłem się z edytowaniem listy gier, bo część z wgranych to gry w które już w latach 90 uważałem za przestarzałe :)

co do płytki z pandory to dobry pomysł, ale jak pisałem - coś chińczyki zaczynają uważać na prawa autorskie do starych gier. Z drugiej strony te płytki w postaci kardridża nie wiem czy są kompatybilne.

Spód metalowy. Zawsze mogę władować do środka
  • Odpowiedz
@Sulikczek: kupujesz od razu z wiazka kabli. ja bym nie kupowal ale podobno te nowe sa mocniejsze. eee tam pewnie tylko tak pisza, tak jak ty nie umiesz edytowac tego obrazu karty tak i oni dostaja od producenta gotowy produkt i sprzedaja.
mam uraz do pi3, niby to dziala ale bebechy ma gowniane, nigdy wiecej, lacznie to mnie z £60 kosztowalo. sprawdze jeszcze jak jest z tym lagiem na projektorze ale
  • Odpowiedz