Wpis z mikrobloga

Mam problem z twoim wpisem @frytusia, któy już zniknął. Przede wszystkim, dlatego że napisałaś o swoim przyjacielu i powołałaś się na jego stanowisko. Jednocześnie zasugerowałaś, że z powodu problemów z obecnym wózkiem może nie być w stanie wykonywać swoich obowiązków - tj. wg Ustawy o samorządzie

Art. 24.
1. Radny jest obowiązany brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do
których został wybrany lub desygnowany..

I choć wybory samorządowe mogą sprawić, że nie będzie już pełnił obecnej roli, wrzucam to, co napisałbym w komentarzu do Twojego wpisu, gdybyś go nie skasowała:

Po pierwsze opis sytuacji nie wskazuje dramatycznej sytuacji, po drugie opis każe mi się zastanowić dlaczego zbiórkę organizujesz Ty, a nie w swoim imieniu osoba, która została wybrana na radnego.

I teraz niestety mam zagwozdkę, bo w przypadku zakupu wózka w takiej kwocie (która jak niektórzy sugerowali w komentarz nie jest niezbędna do zakupu wózka w celu sprawnego funkcjonowania), prawdopodobnie musiałby umieścić ten zakup w swoim corocznym oświadczeniu majątkowym. I niestety szukaniem sposobu na obejście tego prawa widzę w zbiórce robionej przez osobę trzecią.

Proszę o imię i nazwisko tego radnego oraz urząd w którym zasiada. Jeżeli powołuję się na swoją pozycję, to z racji pełnionego stanowiska mamy do czynienia z osobą publiczną i chciałbym wiedzieć kim dokładnie jest. Szczególnie jeżeli brak wózka ma "oznaczać spędzenie CAŁEJ zimy w domu" i nie wykonywanie funkcji publicznej jakim jest uczestniczenie w pracach rady.

#oswiadczenie
orchee - Mam problem z twoim wpisem @frytusia, któy już zniknął. Przede wszystkim, dl...

źródło: comment_3hzRqsCPcVEIaSKsR8nZe50IZU2efZZ2.jpg

Pobierz
  • 1
@orchee: hej. Chyba nawaliłam ja w takim razie, bo kolega powiedział, że będzie organizował taką zbiórkę na zrzutce czy innej stronie, a chciałam mu pomóc już teraz od razu, bo jestem w gorącej wodzie kąpana. Podeszłam do sprawy emocjonalnie. W komentarzach gdzieś pod postem napisałam, że wspomniane AMA będzie jak Zenek założy profil do zrzutki. Nie zostałam bynajmniej oddelegowana przez niego - wręcz zrobiłam to, zanim powiedziałam mu o wykopie, emocje