Wpis z mikrobloga

Mirki z #datascience #analizadanych i może trochę #programowanie bo większy tag - czy istnieje jakaś strona w stylu Github nastawiona pod prezentacje danych? Doszedłem chyba do etapu kiedy mógłbym spróbować aplikować na juniorskie pozycje albo entry level jako data analyst ale jaki ze wykształcenie nie w tym kierunku to fajnie by było moc zaprezentować gdzieś jakieś podstawy które znam - tableau, sql, pythona itp.
Github zawsze mi się kojarzył raczej z pokazywaniem kodu niż wizualnych efektów i tez nie wiem czy wrzucanie tam tego co osiągnę w jupyterze ma sens. Widziałem kilka hubów ludzi którzy pracują w tym zawodzie ale to profesjonaliści którzy je zakładają głównie po to by pisać poradniki dla innych.
Jest jakaś konkretna strona czy Github do wszystkiego?
  • 10
@mcnight95: Tak jak mowie - spotkalem sie z githubami gdzie po prostu byly zalaczone jupytery - po prostu zastanawialem sie czy jest strona nastawiona na prezentacje danych. Cos w stylu Tableau ale oprocz graficznej strony, mozna tez przedstawic caly proces analizy ;) Ale wyglada na to, ze bede sie musial nauczyc publikowac na githubie. Dzieki!
@bmbcz01: właśnie nad kaggle myślałem choć nie bardzo rozumiem sposób ich działania. W tych prostszych zadaniach każdy wrzuca swoje rozwiązania? Przecież to by dało kilkadziesiąt tysięcy prawie tych samych wyników.