Wpis z mikrobloga

@Namenick: zupełnie trafne pytanie, ale jest pewna znacząca różnica pomiędzy tymi zawodami. Budowlaniec niższego szczebla jest zazwyczaj nieokrzesanym typkiem z niekoniecznie dobrym wykształceniem i nieco innymi normami moralnymi niż duchowny ewangelicki.
  • Odpowiedz
teraz pytanie czy księża katoliccy odbiegają znacząco w statystykach, czy stanowią normę w społeczeństwie i "grupach zawodowych".


@pogop: Ciekawostka, nikt tego nie zataja, możesz sobie sprawdzić.

  • Odpowiedz
@pogop: owszem, dlatego napisałam "nikt normalny". W takich wypadkach to są już po prostu kwestie osób, które niezależnie od tego czy mają żony, dzieci, wnuki czy cokolwiek innego i tak by robili takie rzeczy.

@kolorowe_jarmarki: Akurat w kościele protestanckim pedofilia też występuje.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie wiem akurat jak w protestanckim, ale w Kościele Prawosławnym także nie ma celibatu, a słyszałam o jednym przypadku skazanego za pedofilię księdza.
  • Odpowiedz
nie wiem akurat jak w protestanckim


@kolorowe_jarmarki: To jak nie wiesz to po co się wypowiadasz?

odpowiedź brzmi - nie


Pedofilia występuje w kościołach protestanckich. W prawosławnych też. Sam kojarzę przynajmniej 2 głośne skandale (Rosja i Grecja). Gdybym posiadał umiejętność ogarniania cyrylicy lub greckiego alfabetu na bank bym znalazł dużo więcej przykładów z mediów niż dwa nt pedofilii także w kościele prawosławnym
  • Odpowiedz
i teraz pytanie czy księża katoliccy odbiegają znacząco w statystykach, czy stanowią normę w społeczeństwie i "grupach zawodowych".


@pogop: Dostałem dziś taki link.
http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47ED/$FILE/i06568-o1_9.pdf

Gdybyś miał informacje o tym jak liczne są pozostałe grupy zawodowe to dałoby się ładnie policzyć.
Niestety trudno o takie dane albo ja nie umiem się do nich dostać.

Księży katolickich w Polsce było w 2016 31000, nie wiem czy wszyscy czynni zawodowo ale taką informację znalazłem.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: by pytanie brzmiało: na przykład. Co oznacza, że nie chodzi konkretnie o protestantyzm

Co do drugiej części - nie na taką skalę. Więc biorąc pod uwagę to, że są to jednostkowe przypadki, nie należy wiązać tego z kościołem. W każdej "branży" znajdą się pedofile. A te przypadki są tylko potwierdzeniem tej reguły.
  • Odpowiedz
@kolorowe_jarmarki: Dziewczyno. Katolików jest ponad 1 mld (50% chrześcijan) prawosławnych jest 260 mln (11%) widzisz tę różnicę? Dlatego częściej słyszysz o pedofilach wśród katolików. Dodatkowo czytasz wiadomości ze świata zachodniego i polski pisane po angielsku i polsku. Jakbyś wchodziła na portale rosyjskie, rumuńskie, serbskie czy etiopskie to miałabyś szansę trochę więcej słyszeć o pedofilii w tamtych kościołach.

Ile słyszałaś o pedofilii w Wietnamie? Pewnie mało. Wg ciebie znaczy to, że pedofilia
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ok, widzę, że jesteś przeciwko jakiejkolwiek religii, więc nie mam co się produkować. Wiedzę na jej temat pewnie też czerpiesz tylko z internetu. Nie mówię, że takie zjawiska nie występują. Mówię tylko, że występują tak samo, jak w innych zawodach, więc nie rozumiem po co łączyć pedofilię z religią w takim wypadku.
  • Odpowiedz