Wpis z mikrobloga

Takie pytanko do konsolowych świrow ( ͡° ͜ʖ ͡°)od kompletnego casuala w tej kwestii, sprzedałem swój PC, bo gra na kompie już mnie przestała bawić, mam ochotę się położyć w łóżku i sobie w coś cyknac, teraz mam dylemat, ps4 pro czy Xbox one x? Konsole zamierzam używać do: netflixa, może jakaś inna platforma do oglądania i oczywiście do gier, aktualnie posiadam tv jakąś starą plazme 50', kupię nowy tv 4k w ciągu roku czasu. W niedalekiej przyszłości również zamierzam zakupić xim apex, ponieważ lubię strzelanki, a na padzie to jest padaka. Co do zastosowań to już raczej wszystko, teraz tylko zastanawiam się która z konsol wydaje się lepszym rozwiązaniem, nie zamykam się również na kontrolery ruchu oraz vr, ale to też kwestia jakiejś niedalekiej przyszłości. Doradzcie coś mirki, bo chcę żeby wybór był świadomy ( ͡° ͜ʖ ͡°). I plz bez płaczu o xima, bo średnio mnie to interesuje co o tym kto myśli

#ps4pro #ps4 #ps #xbox #xboxonex #xboxone
  • 12
  • Odpowiedz
@Maslany_smak: a pomyśleć że wystarczyło kupić przystawkę do TV za śmiedzny pieniądz, położyć się w łóżku i "sobie w coś cyknąć" xD bez tych wszystkich XIMów dla podludzi nieudolnie naśladujących mysz PC.
  • Odpowiedz
@wysuszony: mógłbym wymieniać jeszcze rzeczy które mi przeszkadzały w komputerze i dlaczego chce się zdecydować na konsole, ale szkoda mi na to czasu. Miałem kiedyś konsole i wiem, że sprawdzalo się to w moim wypadku lepiej, ponieważ komp dawał mi powiedzmy zbyt dużo możliwości wewalania w niego kasy i czasu, a przy konsoli nie miałem tego problemu. To taki opis w skrócie, zrozum to jak chcesz, czekam na sensowniejsze odpowiedzi. Tak
  • Odpowiedz
  • 1
@Maslany_smak: W sumie prosty rachunek:
Interesują Cię exy Sony? Bierz PS.
Chcesz VR? Bierz PS (Xbox go nie ma i nie będzie miał do co najmniej kolejnej generacji).
Żadne z powyższych? Bierz Xboxa.
Klocek w zasadzie we wszystkich pozostałych aspektach jest lepszy - większa moc pozwoli lepiej wykorzystać TV, lepsze możliwości multimedialne, wsparcie dla myszy i klawiatury, dzięki czemu xim będziesz mógł wsadzić sobie tam gdzie jego miejsce, czyli w doopę.
  • Odpowiedz
@wysuszony @Zwanek to jeszcze dodam, że co to strzelanek z ximem to tylko solo, skoro dostałem normalne odpowiedzi to też uspokoje was trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°) interesuje mnie również czy np w path of exile idzie jako tako grać na padzie? Jakoś exy od Sony tak średnio, nie znam tematu i raczej głupio by mi było kupić konsole że względu na kilka gier, które być może nie
  • Odpowiedz
@Maslany_smak: do gier ps4 do multimediów xbox. Xbox ma też lepszą kulturę pracy... choć pewnie może to zależeć też od danego egzemplarza. Exy od Sony to jednak sporo robią, sam ostatnio dokupywalem ps4 dla Spidermana. Jednak jak masz wywalone na to i chcesz czasem pograć to bierz to co taniej teraz wyjdzie w jakimś zestawie. No i Xbox dla takiego grania na doczepkę ma kilka abonamentow gdzie udostępniają ci gierki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Maslany_smak: Z ximem bardziej chodziło mi o to, że to wciąż emulacja i nie masz co liczyć na doznaniami rodem z PC. Jeżeli miałeś kiedyś kompa, który mocno nie radził sobie z synchronizacją pionową, to wiesz jak mniej więcej będzie wyglądał "pływający" kursor w większości gier :v
Jeśli chcesz grać komfortowo, musisz się ograniczyć do gier z natywnym wsparciem dla myszy. Póki co, jest to Fortnite na obu platformach oraz Minecraft
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maslany_smak: jak exy aż tak cię nie obchodzą to tylko i wyłącznie Xbox One X. Znacznie mocniejsza konsola, bardziej kompaktowa z lepsza kultura pracy, wyższa rozdzielczość. A jeśli będziesz wybierał między zwykłym PS4 a zwykłym Xboxem S to wtedy PS4. Niby PS4 ma VR co cię interesuje ale też nie ma co ukrywać że ilość gier jak i jakość tego VR nie jest topowa ze względu na bebechy konsoli.
  • Odpowiedz