Wpis z mikrobloga

#bizuteria #diy #kowalstwo

Chyba mnie pogrzało - ale chciałbym się nauczyć robić pierścionki. W sensie - brać złoto, platyne, coś tam, topić to, #!$%@? młotkiem ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) potem wkładać diamenty. No ogólnie mega mi się to podoba ale nie wiem kompletnie NIC o tym.

Nigdy nie zajmowałem się podobnymi rzeczami, macie może jakieś materiały co mogą pomóc jak zacząć od zera?

Ten gość to dla mnie inspiracja jak cholera https://youtu.be/rFxSVvDTgtU

Pewnie zostane zlinczowany ale @Trollsky to jedyna osoba która wiem że robi coś podobnego :(
B.....e - #bizuteria #diy #kowalstwo 

Chyba mnie pogrzało - ale chciałbym się nauc...

źródło: comment_puj9tFq7oWvl8Ip598raGg2mCJ5iiSdi.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@tomkowz: problem z tym jest taki, że wyskakują mi same gówna, typu jak zrobic z sznurka i paciorków naszyjnik, albo jak zrobic pierścionek z koralików. Noszzz kurrr (°°
  • Odpowiedz
@Boquete: chesz zostac złotnikiem znaczy sie;] - najpierw troche o metalach szlachetnych ,jak kolega wyzej pisal- ksiazka Zastawnika- ma swoje lata -ale pewne rzeczy sie nie zmianiaja,- na pintrest sprawdz sa cieakwe art o postawach złotnictawa ze zdjeciami(wiekszosc po angielsku) just duzo ksiazek o zlotnictwie,oprawie kamieni itd ale wikszosc po angielsku.kwestia tego na jak powaznie chesz sie tym zajac-bo inna droga to popytac po zakladach czy nie szukaja kogos do przyuczenia
  • Odpowiedz
@Boquete: hobbystycznie -to ksiazki-lektury-nie musisz topic i walcowac,odelwac -bo w tej chcili dostepne sa w sklepach specjalistycznych - materialy,od drutu ,po szyny na pierscionek profilowaneoprawy do kamieni,i "blache " roznej grubosci itd- wiec odpadaja ci koszty-narzedzi typu walcarka it-ale tez niestety nie sa tanie takie elemety- ale jak hobbystycznie to nie powinno byc wyznacznikiem.zaczynaj od zabawy w srebrze -bo jest tanie
  • Odpowiedz
@darkinvaider: no właśnie chodzi o to, że to odlewanie, ważenie, itp. Wygląda dla mnie jak mega frajda!

Dlatego tak bardzo chcę zacząć od zera, wiadomo spróbuję z czymś tańszym niż złoto na początek :D
  • Odpowiedz
@Boquete: Dużo narzędzi masz już na pewno w domu - wszelkiego rodzaju pilniki o różnej grubości i ziarnie, papier ścierny o różnej gradacji, być może miniszlifierka, młotki, jakieś bolce stalowe, szczypce, kombinerki, imadła. Na pewno do zakupu palnik, boran sodu i tygielek. Naucz się robić lut srebrny. Tak jak kolega wyżej pisał przydały by się walce ale to drogi interes. Mógłbyś samemu robić blachę i ciągnąć drut ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@darkinvaider: Lepsza akcja - mój ojciec miał kiedyś terminatorkę i przyszedł do zakładu kolega. Ojciec mówi "Marzenka pociągniesz drut?", "Jasne szefie za chwileczkę!" A kolega "To ja może wyjdę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz