Wpis z mikrobloga

No zbytki... Znaczy nabytki!
Cafe tuberosa od atelier cologne, brane w ciemno niestety. Gdzie cafe? Gdzie tuberosa?

...Gdzie? W piź*e, kua.

Raczej mleczna paczula, okrojona z wątków piwnicznych i leśnych. Niestety nie pozbyto się również wkurzającej paczulowej kwaśności. Tak to bym określił. Z małym dodatkiem szamponowych kwiatków. Ehhhh. Zupełnie nie oryginalny zapach, za to rozdmuchany przez youtuberów i blogerów. Rozumiem że niektórych mogą takie zapachy porywać, komuś się podobać, ale kiedy oglądasz opinie ludzi którzy przewąchali o wiele więcej od ciebie, w tym praktycznie nigdzie nie dostępnej niszy, zapachów kraftowych i tworzonych przez pojedynczych ludzi, rzeczy o których tylko słyszysz i wiesz że nigdy nie będziesz mógł ich poznać, to masz nadzieję że ci ludzie wiedzą o co chodzi i potrafią odróżnić zapach od... " zapachu".
Oczywiście kupowanie czegoś w ciemno to tylko i wyłącznie wina kupującego który dał się nabrać na marketingowe sztuczki zamiast przetestować produkt i przemyśleć zakup. No nie wiem, może jeszcze się odbije od tej pierwszej próby i zapach jednak mi się spodoba... Jednym słowem, zawód.

No ale lutens na szczęście przywrócił poziom i rozgonił paczulowe chmury. Zapach na szczęście testowany wcześniej na wypadzie do Krakowa i dlatego zawitał w mojej kolekcji. Clair dr musc to przede wszystkim mydełkowe piżmo, na początku leciutko animalne, do którego z czasem dołącza mydełkowy kwiat pomarańczy i mydełkowy irys. Na koniec też mamy mydełkowe retro piżmo, trochę suche i nawet lekko słone.

Także tego, kolejny powód do klepnięcia się w głowę i kupowania próbek zamiast flakonów :)

Pochwalcie się co dzisiaj nosicie mirki i miruny, co myślicie na temat kupowania w ciemno? Jakich jutuberów najbardziej lubicie i co myślicie o ich rzetelności w opisywaniu zapachów?

#perfumy #chwalesie #zainteresowania
Pobierz Rootkins - No zbytki... Znaczy nabytki! 
Cafe tuberosa od atelier cologne, brane w ci...
źródło: comment_JQswo7cycAcBc5zBxa3cOqYjqs12r4Ft.jpg
  • 16
@Rootkins: czasem kupie coś w ciemno ale rzadko są to jakięś droższe zakupy. Ostatnio dostałem z wymiany odlewkę 20 ml Spicebomb Extreme, 1 shot na nadgarstek i za chwilę go już sprzedałem :)
Dzisiaj nosze herbatkę imbirowa Lutensa, nie wiem czemu ale taka pogoda jak jest dzisiaj idealnie pasuje. 2 godziny minęły, siedzę sobie w biurze i czuje jak fajnie ten imbir projektuje. Najlepiej było na dworze jak zawiał wiaterek, Uczucie
@dradziak Jakoś Lutens jest dla mnie strasznie intrygujący, pomimo ultra prostych i minimalistycznych kompozycji które może nie pachną jak najdroższe perfumy. Ale te obrazy które maluje w głowie przy wąchaniu to już inna perfumowana bajka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rootkins: @dr_love: Na mnie juz ledwo czuc imbirka, ale sam zapach swietny. Youtuberzy to zas odrebny temat i dlugo mozna sie rozpisywac. Lubie fragranceview, Lola Scents, Redolessence, Scent Land, robes08, J-ROYL, MrSmelly, Sebastian ze Smelling Great, MaxForti. Wiadomo, ze maja swoje zdanie i rozny styl, czesto sa sponsorowani, ale warto zobaczyc rozny punkt widzenia. Z ludzi, ktorzy testuja tylko cipkomagnesy i mass-pleasery typu Jeremiasz wyleczylem sie w ubieglym roku.
@burbur @makrel_gieldowy no niektóre marki też mógłbym kupować w ciemno, stare lutensy, heeley, lartisan, parfum d'empire; generalnie już zapoznałem się z nimi na tyle że znam ich styl i chociaż nie wiem czego się dokładnie spodziewać to wiem że napewno i będę usatysfakcjonowany. A co do youtuberów, to nie masz @makrel_gieldowy wrażenia że Sebastian to shill? Trochę tak jak jeremiasz tylko trochę dla perfumowych snobów @HansLanda88 bardzo fajne zdjęcie, jasno-szary chyba na
@Rootkins ja tam biorę jak leci w ciemno. Raz się okrutnie pomyliłam, niestety przy BARDZO drogim zapachu- Rosae Mundi Profumum Roma. Zostawilam sobie tylko roletkę z zestawu.
Jutuberow w ogóle nie oglądam, polegam tylko na własnym nosie i składach podanych na fragrantice.
Pachniałam dziś Tobacco Vanille, Escentric Molecules Escentric 01, Chanel Chance EDT a wieczorową porą Chanel Coco EDP. I składam w końcu szafkę na perfumy ʕʔ
@pinkquartz kurde zazdraszczam, ja się już przejechałem kilka razy przy braniu w ciemno, ale to trochę jak z hazardem, uzależnia :P
Ale szafką się pochwalisz, nie?( ͡° ͜ʖ ͡°)