Wpis z mikrobloga

@sh4rkyq: Niestety, ale z tym materiałem już wiele nie zrobisz. Znam temat, bo posiadam kamerkę SJCAM SJ7 Star opartą na tych samych podzespołach i w pierwszych wersjach oprogramowania był dokładnie taki sam efekt. Nagranie w 120 fps wyglądało masakrycznie. Najgorsze są te postrzępione krawędzie.
Jedyne co, to możesz spróbować wygładzić krawędzie jakimś narzędziem lub dodać maskę zmiękczającą, tyle że wtedy stracisz sporo detali z obrazka.
@the_red

Znalazłem powód.
Opcja "pole widzenia" wąskie, średnie, szerokie.
Zawsze używałem szerokie i przy FHD120 było bardzo dobrze , ale teraz na zawodach nie potrzebowałem szerokiego kątu i zmieniłem na wąskie i materiał do niczego.

Najlepsze jest to że opcja pole widzenia jest niemożliwa dla FHD 30, 60, a jest możliwa dla 120.

Sporty walki, wąski obraz, 120 fps, miało być idealne, a wyszło dupowato.

Przypuszcza, że błąd w oprogramowaniu kamerki.

Szkoda,
@sh4rkyq: Sprawdziłem jeszcze raz jak to wygląda w mojej SJ7 Star. Przy 120 fps i wąskim polu widzenia mam ten sam efekt co u ciebie. :/ Przy najszerszym kącie nadal występuje efekt poszarpanych krawędzi, jednak jest on mniej dokuczliwy. Najgorzej wygląda to na horyzoncie lub na granicy jasnego i ciemnego koloru - na krawędzi występuje pikseloza, co przy przesuwaniu kamerki sprawia jakby ta krawędź falowała. :(
@the_red: Dostałem odpowiedź z supportu:

"Uprzejmie informujemy, iż staramy się wyeliminować to odchylenie. Oczekujemy nowego oprogramowania, które pozwoli na skorygowanie tego błędu. Postaramy się z Panem skontaktować, w najszybszym możliwym czasie jak tylko otrzymamy nowy firmware dla kamery LAMAX X10 Taurus."