Wpis z mikrobloga

Za tydzień rozpoczynamy kolejny sezon z ligą mistrzów świata! Chyba nikt się tego nie spodziewał, ale to fakt i możemy być dumni przez następne 4 lata. Liga zapowiada się niezwykle ciekawie i walczyć o mistrza będzie kilka podobnie mocnych drużyn. Zapraszam zatem do typowania nadchodzącego sezonu i merytorycznej dyskusji:

1. Stocznia Szczecin - takich cudów w historii Plusligi jeszcze nie było, klub z wielkim budżetem i aspiracjami na mistrzostwo. Z młotem na ataku w postaci MVP Mistrzostw Świata Bartosza Kurka w odbudowanej formie ich siła ognia będzie największa. Raczej depresji mieć nie będzie, bo jego koleżanka ma grać w Policach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego dochodzą bardzo doświadczeni Żygadło i niegdyś najlepszy przyjmujący na świecie Kazijski. Na skrzydłach solidni Hoag, Penczew i nadzieja bułgarskiej siatkówki Asparuchow. Na środku porządny Van De Voorde ograny w Jastrzębskim Węglu oraz Włoszech. Na ławce dobrzy zmiennicy w postaci Klutha, Tichacka i Wiki. Gogol z takim składem musi się martwić jedynie o nieprzekroczenie limitu obcokrajowców

2. Jastrzębski Węgiel - odszedł nierówno grający Muzaj, w jego miejsce podwójny mistrz świata Konarski, który poniżej pewnego poziomu jednak nie schodzi i przy dobrym rozgrywającym w postaci Kampy powinien grać dobrze. Do tego pan trener De Giorgi będzie mieć aż trzech dobrych przyjmujących - młotka Fromma, sprytnego Olivę i nieobliczalnego Lyneela. Do tego jeden z najlepszych libero w Polsce Popiwczaka. Najsłabszym elementem drużyny będą środkowi - tutaj tylko solidny ligowiec Hain i cień samego siebie Kosok. Skład wyraźnie wzmocniony, włodarze myślą teraz już poważnie o mistrzostwie - oby im się udało.

3. ZAKSA Kędzierzyn Koźle - przyszedł młody atakujący Kaczmarek, raczej wytrzyma ciężar gry, bo w Lubinie sam ciągnął ten niemrawy klub. Toniutti, Deroo, Zatorski - wiadomo światowy top; na drugim skrzydle Śliwka, który mistrzem świata jest, ale nie jestem pewien jego gry, bo zagrywka woła o pomstę do nieba, a liczenie na to, że przyjmować będzie jak na mistrzostwach świata w swoim dniu konia jest dość ryzykowne. Osobiście stawiałbym na Szymurę, bo nie jestem fanem obijania bloku i ciągłych kiwek. Na środku po staremu - ofensywny środkowy Bieniek oraz doświadczony Wiśniewski. Trener jest słabym punktem ZAKSY, w zeszłym sezonie nie przygotował drużyny do decydujących meczów ze Skrą.

4. Skra Bełchatów - osłabiona odejściem Lisinaca, zastąpiła go mistrzem świata Kochanowskim, który od Lisinaca jest słabszy, niestety. Na ataku 35 letni mistrz świata Wlazły, którego będzie to pewnie ostatni sezon jako pierwszego atakującego, pewnie dużo grać będzie Teppan. Przyjmujący to solidny Ebadipour oraz mistrz świata Szalpuk, który będzie zapewne grać już w pierwszym składzie. Oto co daje pobyt pod okiem Anastasiego - Szalpuk wyszedł stamtąd o wiele lepszy, niż po pierwszym nieudanym sezonie w Skrze. Na libero syn prezesa, na środku mistrz świata Kłos. Na rozegraniu rezerwowy mistrz świata Łomacz. Mimo że w Skrze gra aż 4 mistrzów świata to nie wierzę w obronę tytułu.

5. Resovia Rzeszów - po beznadziejnym sezonie nakupiła dużo nowych zawodników, ale co z tego, skoro największym problemem tej drużyny jest Andrzej Kowal, który wielokrotnie udowodnił nie umie into siatkówka i pewnie nic nie wyciśnie z tego składu, a ma tutaj kto grać, bowiem jest nowy atakujący mistrz świata Schulz, który pewnie posadzi Jarosza na ławce. Na przyjęciu niestabilny Rossard oraz permamentnie kontuzjowany od 2014 mistrz świata Mika, za którego pewnie będzie wchodzić Buszek lub młody obiecujący Szerszeń z amerykańskiego uniwersytetu. Środek wygląda porządnie - Smith i mistrz świata Możdżonek, na rezerwie przereklamowany Lemański i trwale przyspawany do ławki Dryja, pewnie będą wchodzić na zmiany, gdy Kowal nie będzie wiedzieć, jak gonić wynik, czyli robić robotę Perłowskiego, który gdzieś sobie poszedł, albo już skończył grać, nieważne. Na rozegraniu zagraniczni Shoji i Redwitz, nie wiem, w jakiej są formie, ale moim zdaniem ta zbieranina nic nie ugra w lidze. W Resovii jest także czterech mistrzów świata.

Nie mam wyrobionego zdania na temat innych drużyn, życzę z całego serca szóstki AZSowi Olsztyn. Jeśli chodzi o spadkowiczów, to na pewno spadnie Lubin, bo jego transfery letnie to jest beka i skład dobry na 1szą ligę, czego nie zmieni nawet egzotyczny trener z Brazylii. Bydgoszcz też powinna spaść, bo na papierze wygląda słabo i nie ma kibiców.

#siatkowka #plusliga
  • 16
@DerMirker: Przed początkiem sezonu ciężko powiedzieć, jaka będzie sytuacja. Stocznia może być na szczycie tabeli, ale równie dobrze i o wiele niżej, bo jednak same nazwiska to nie wszystko. Nie tak dawno Kurek ciągnął Resovię przez cały sezon, a jak będzie w formie, to prawie sam wystarczy.

ZAKSA i Skra powinny trzymać poziom. Dużo się nie zmieniło w tych zespołach, więc gra może być podobna.

Niewiadomą może być też postawa Jastrzębskiego
@Tomm16 zgadzam się, intrygujący sezon nas czeka, bo na dobrą sprawę każdy z tych zespołów może zdobyć mistrzostwo, reszta bić się będzie tylko o ostatnie miejsce w szóstce. Olsztyn, Warszawa, Radom, Zawiercie powinny walczyć; Lubin, Będzin, Bydgoszcz to raczej walka o utrzymanie.
@DerMirker: Mnie najbardziej w ZAKSIE martwi drugi przyjmujący. Deroo - wiadomo. Zdarzy mu się przestój, ale jest to na pewno jeden z najlepszych przyjmujących w lidze. Ale widać było ogromną różnicę między Tillie, a Buszkiem. Na szczęście ( ͡° ͜ʖ ͡°) już go nie zobaczę w tym sezonie. Ani Szymura, ani Śliwka nie są gwarantem przyjęcia i ataku. ZAKSA miałaby najlepiej zbilansowany skład gdyby nie ten jeden
@ethern zamiana Buszka na przyszłego mistrza świata Śliwkę to na pewno doskonała decyzja, no właśnie, tylko że Śliwka ma duże mankamenty w zagrywce i przyjęciu i został wyraźnie w tyle za kolegą Szalpukiem. Pewnie Gardini będzie ich wymiennie ustawiać, bo będą celem numer jeden w zagrywce przeciwnika.
@DerMirker: mnie nie przekonuje żaden z tej dwójki. Po prostu grają nierówno. Jeden mecz dobrze, kolejny może być naprawdę słaby. Piszę to jako kibic ZAKSY jakby co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DerMirker: @Dorciqch: @Tomm16: @pVDai: @ethern: @DerMirker: @Tomm16: Ten sezon to będzie istna klasyka, aż mam ciarki na samą myśl.

ZAKSA imho w tym sezonie nieco silniejsza, solidny Kaczmarek na ataku zastąpił dość niestabilnego Torresa, Śliwka za Buszka to ciekawa wymiana, ciężko wyrokować co będzie. Mam nadzieję, że większą szansę gry dostanie Szymura, który imho jest takim nieoszlifowanym diamentem i liczę w tym sezonie na duet
@DerMirker: rozjebuje mnie to, państwo przejęło część stoczni szczecińskiej (bo sama w sobie stocznia już nie istnieje, jest to park przemysłowy) i co państwo robi jako pierwsze? Ładuje w #!$%@? kasy w siatkowke, no super budżetówka #!$%@? xD
@yahoomlody: koszty promocji klubu w siatkówce są wielokrotnie niższe niż w piłce nożnej. A że państwo lubi przepuszczać bezmyślnie pieniądze w sporcie pokazał żeński klub siatkówki Atom Trefl Sopot, który miał promować budowę elektrowni atomowej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) skończyło się na wielkim upadku i rozwiązaniu klubu, a elektrowni jak nie było,
@DerMirker: Stocznia, Skra, Jastrzębski i Zaksa według mnie czwórka ligi.

Stocznia jeżeli wypali - to jest Kurek utrzyma podobny poziom jak na MŚ, Kazijski niech zagra połowę tego co grał w Trentino i Żygadło będzie grał dokładnie i równo rozprowadzał grę to może być ciężko ich zatrzymać w lidze. Jedynie pozycja libero dosyć ubogo obsadzona, no i drugi środkowy do pary z Belgiem - być może na środek zostanie przesunięty atakujący