Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z zakupem rzeczy posiadających magnesy. Zamówiłem sobie opaskę magnetyczną do majsterkowania i już za dwa dni kończy się czas ochrony. Więc mam podejrzenia że ta przesyłka została gdzieś zatrzymana.
Moja siostra zamówiła mocne magnesy do mocowania kartek na metalową planszę i ich nie dostała.
Czy są jakieś przepisy o których nie wiem a zabraniają przesyłania takich przesyłek pocztą lotniczą?
#zakupyzchin
#aliexpress
Pobierz Fastboot - Mirki jak to jest z zakupem rzeczy posiadających magnesy. Zamówiłem sobie ...
źródło: comment_LkMAbxo2hn2M8TRkLXQ1QLIETqC0dWfM.jpg
  • 13
@Fastboot: tak, tak samo jak baterie, duże akumulatory itd nie lataja samolotami, natomiast jedzie pociągiem gdzie obejdzie pol świata i będzie leżeć 30 dni w związku sowieckim
@Fastboot: ja mam cały czas tą z biedronki ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie użyłem tej opaski ani razu. Kupiłem tylko daletgo, że w zestawie był magnes do magnesowania i rozmagnesowania śrubokrętów. No i kosztowało to jakies grosze.
@Fastboot: Zamawiałem magnesy neodymowe. Były w taką ilośc folii bąbelkowej zawinięte, że prawie nie było czuć, że cokolwiek przyciągają. Niemniej jednak, ostatnimi czasy przesyłki z chin coraz częściej ginął, ostatnie pół roku to 2 paczki z gearbest mi zginęły :O
@Fastboot: moje magnesy zamówione w zimę doszły nagle w środku lata, były wrzucone luzem w zwykłą chińską plastikową szarą folię jak to tanie przesyłki i nawet skrzynki się trzymały mocno, więc historia z tym że gdzieś do jakiegoś busa albo kontenera się przyczepiły pasuje chyba najbardziej do tego typu rzeczy :)