Wpis z mikrobloga

Siema, czy są jakieś budżetowe zestawy przeznaczone dla niedzielnego gracza? Zaznaczam, że budżet raczej skromny, bo nie chciałbym, aby cała jednostka kosztowała więcej niż 1000 zł. Dodam, że aktualnie działam na kompie z 2012 roku, a gry w które głównie gram, takie jak #pathofexile #pillarsofeternity oraz #dota2 już od dawna nie działają stabilnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety zdaje sobie sprawę, że w tej cenie to pewnie nawet żadna z nich nie wydoli na high w 60 fps, ale upgrade bądź co bądź by się przydał.

Pytam bo zielony w tym temacie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #gry
  • 14
@Derref: serio az tak? Teraz mam AMD 4-5300 3.4 gz 8gb ramu G force GT 640, nie wiem na ile to dobre parametry, kieruje się wyłącznie prostą logiką, że skoro zakupione 6 lat temu za bodaj 2.5k, to teraz za 1k dostanę coś lepszego.
No, ale ok, może za bardzo cebula, a za 1.5k? Czy jak sądzisz, od jakiej ceny zaczynają się już rzeczy warte upgrade?

Obecnie poe chodzi zaskakująco płynnie
@Annaroth: z uzywek to jesli masz ddr3 to kupuj i7 2600, jakas plytke na h61 albo asrock p67 pro i do tego gt 1030. w przyszlosci rozbudujesz sobie karte graficzna na lepsza i pograsz w nowe gry na dobrym detalu
@Annaroth: na nowe to ty nawet nie patrz, jesli chcesz calego kompa zlozyc, wazne tez jaki masz zasilacz, jaki ram, bo jesli tego nie bedziesz musial wymieniac/dokupowac, to powinno to zrobic spora roznice